Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

НАТО вперше дали спецсертифікацію не члену союзу. Виняток зробили для України


image
Фото: zaxid.net

Один із спеціальних підрозділів Збройних сил України показав гарні показники бойової готовності у Литві. Цей підрозділ пройшов сертифікацію НАТО та тепер може залучатись до спецоперацій Сил швидкого реагування НАТО.

 

Цим підрозділом став 140-й центр Сил спецоперацій Збройних сил України. Військові з цього підрозділу показали непогані результати під час складання іспиту зі своїми колегами у Литві. Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на власні джерела в Генштабі ЗСУ.

Підрозділ тепер можуть використовувати Сили швидкого реагування НАТО (NRF).

Зазначимо, що це вперше в історії, коли підрозділ країни, яка не входить в НАТО отримав сертифікацію “SOF” (Сил спеціальних операцій).

Сили швидкого реагування НАТО (англ. NATO Response Force, NRF) — це військове формування НАТО, яке має бути завжди на готові та здатне надати оперативну підтримку операціям НАТО.

Це формування складається з сухопутних, морських та повітряних сил.

Для прикладу: в разі масштабного збройного конфлікту, військові мають стримати ворога до 30 днів, поки не надійде допомога основних військ.

Ці формування були створені в 2002 року, та станом на січень 2015 року їх залучали лише в гуманітарних місіях та як “охоронців” в чотирьох місіях:

  • Підтримували безпеку на літніх олімпійських іграх в Афінах в 2004 році
  • Охороняли порядок на президентських виборах в Афганістані восени 2004 року
  • Допомагали ліквідувати наслідки урагану Катрина в США в 2005 році
  • Брали участь в гуманітарній місії після землетрусу в Пакистані в жовтні 2005 року.

Ще однією відмінністю військових SOF від звичайних українських військовослужбовців ЗСУ є те, що вони перші отримують спеціальне технічне обладнання, яке допоможе їм в бою.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: