Жителі тимчасово окупованої частини Донеччини скаржаться на питну воду, яку небезпечно вживати. Ватажок т.з. “ДНР” Денис Пушилін заявив, що подекуди вода “навіть візуально неякісна”, втім, за таке водопостачання відновили оплату. Покращити якість води мав водогін, який загарбники проклали з Ростова. Розповідаємо про ситуацію з водопостачанням детальніше.
У вересні 2024 року ставленик Кремля на тимчасово окупованій території Донеччини Денис Пушилін написав, що жителі т. з. “ДНР” скаржаться на якість води, яка мала б бути питною.
“Жителі скаржаться на недотримання графіка подачі або повну відсутність води, а також її низьку якість. <…> Доручив Мінбуду ДНР спільно з “Водою Донбасу” провести санітарно-епідеміологічну експертизу води, що подається населенню, та оперативно розібратись зі скаргами, де вода навіть візуально неякісна”, — написав Пушилін.
Він уточнив, що за цю воду почали нараховувати оплату. Щоправда, повідомили про це жителям через три тижні після відновлення водопостачання.
Після початку повномасштабного вторгнення Донецьк перестав отримувати воду централізовано з Сіверського Дінця. Через нестачу води місцеві почали отримувати її раз на три дні. Це в тому числі спричинило проблеми з опаленням, заявляв ставленик Кремля на тимчасово окупованих територіях Донеччини Денис Пушилін.
Віцепрем’єр Росії Марат Хуснуллін заявляв, що жителі окупованої частини Донеччини “зіткнулися з гострою проблемою із забезпеченням водою через те, що частина водоводу “Сіверський Донець — Донбас” перебуває під контролем України”. Тому воду вирішили постачати напряму з РФ і розпочали будівництво водогону з Ростовської області.
У січні 2023 року Міноборони РФ почали прокладати труби з ріки Дон. Водночас російські медіа публікували статті з побоюванням, що води може не вистачити самим росіянам, якщо нею доведеться ділитися з окупованою частиною Донеччини.
“Зокрема, [води бракуватиме] жителям хутора Дугіно, звідки начебто бере початок новий водогін. На самому хуторі, за словами громадян, нормального водопостачання немає”, — писали ЗМІ окупантів.
З Дугіно водовод проклали до каналу “Сіверский Донец — Донбас”. Його запланована потужність — до 300 тис. м3 на добу. Водогін майже у 200 км завдовжки має дві гілки, сім насосних станцій та накопичувачі води. Після завершення робіт російські будівельники проводили акції зі зверненням до невизнаного українською владою президента Росії Путіна зі скаргами про те, що їм не заплатили.
Очікувалося, що новий водогін забезпечить водою всю непідконтрольну частину Донеччини. Втім, після його запуску навесні з’ясувалося, що повністю покрити потреби місцевих не вдалося. Воду в Донецьку почали давати через день. А до того її підвозили надзвичайники.
У липні 2024 року цей водогін з Ростовської області вийшов з ладу. Загарбники пояснювали проблеми з водою аномальною спекою. Тим часом у соцмережах писали про те, що начебто невідомий перекрив засувку на трубопроводі нового водоводу, через що на об’єкті відбувся розрив і припинилась подача води на окуповану частину Донецької області.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що окупанти, ймовірно, прокладають газогін із Росії до Маріуполя. Журналісти Вільного радіо проаналізували мапи та показали, де він проходить.
Також ми розповідали, як загарбники поєднали залізничним сполученням Маріуполь з Росією. Вони побудували нову гілку між селищем Бурним та селом Маловодним, а також завершили зведення залізниці між Маріуполем та Донецьком.