Підтримати
російський та білоруський прапори
Фото з відкритих джерел

“Паперовий Фронт” Дмитра Браславського зі Слов’янська зробив так, аби місцева влада 6 українських міст розірвала багатолітні побратимські зв’язки з білоруськими та російськими містами. А з 2 Академій Наук України виключили кількадесят іноземних членів з цих країн, включаючи Миколу Азарова.

 

Про це Вільному радіо розповідає засновник громадської ініціативи “Паперовий Фронт”, мешканець Слов’янська Дмитро Браславський. 

“Я відправив запити по всіх містах, де були партнерські стосунки з Білоруссю. І от сьогодні (розмова відбувалась 9 червня, — ред.) Києв розірвав з Мінськом угоду. І таке звернення я теж надсилав — можливо воно підштовхнуло місцеву владу це зробити”, — каже Дмитро.

Завдяки його письмовим зверненням за останні 2 місяці щонайменше 6 міст України розірвали побратимські зв’язки з Росією та Білоруссю, це:

  • Полтава  —  Барановичі, 
  • Луцьк —  Брест, 
  • Миколаїв  —  Браславськ та Могильов, 
  • Новоград-Волинський  —  Рогачов, 
  • Шостка  —  Жодіно, 
  • Миргород  —  Смолевичі та Речиця.
    Дмитро Браславський
    Дмитро Браславський, фото з особистого архіву

“Близько 20 населених пунктів України мали побратимські зв’язки з Білоруссю. До повномасштабного вторгнення російських військ (в тому числі з території Білорусі) більшість цих міст були проти розірвання цих зв’язків: визнавали, що вони формальні, але розривати їх не поспішали”,  —  каже засновник “Паперового Фронту”.

Для довідки:
“Паперовий Фронт” — це неприбуткова громадська ініціатива, яка за допомогою письмових звернень через Урядову лінію або напряму до конкретних посадовців виборює зміни на місцях у певних галузях. В рамках декомунізації “Паперовий Фронт” домагається демонтажу радянських символів, пам’ятників, табличок зі старими назвами вулиць тощо. Також активіст бореться проти використання посадовцями російської мови у публічній сфері.

Дмитро Браславський публікує відповіді українських посадовців на тематичному Telegram-каналі “Паперового Фронту”. Подекуди з міськрад надсилають і копії листів, якими повідомляють білорусів про припинення партнерських відносин. 

Так, міський голова Миргорода Сергій Соломаха 2 березня написав своїм колегам до Смолевицького та Речицького райвиконкомів колишніх братських міст у Білорусі таке:

“Миргородська міська рада повідомляє, що розриває угоди про побратимство і співробітництво між нашими містами, укладені 10.06.2010 та 02.04.2018 р. Віднині вважаємо вас своїми кровними ворогами.

Білорусь і її війська приєдналися до віроломної війни Росії проти України, виступили на стороні російського агресора. Росія вводить свої війська та запускає свої ракети з території Білорусії. Диктатор лукашенко воює проти України з божевільним путіним. <…> Ви  —  прямі співучасники всіх цих злочинів!”

Миргородська міськрада розірвала зв'язки з Білоруссю
Фотокопія звернення Миргородської міськради до двох очільників колишніх міст-побратимів у Білорусі. Джерело: Telegram/ Паперовий Фронт

 

Рубіжне розірвало побратимські зв’язки з містечком на Воронежчині понад рік тому

Про розірвання побратимських зв’язків з Білоруссю та РФ Дмитро Браславський замислився відколи білоруська влада 23 травня 2021 року примусово посадила літак з опозиціонером Романом Протасевичем та заарештувала його.

“Пам’ятаю, лише одне місто з 20-ти, здається Буча чи Ірпінь, готові були обговорювати тоді зі своїми депутатами це (розірвання побратимських зв’язків, — ред.) Всі інші відмовились це робити”, — розповідає Дмитро.  

Він також перевірив, які міста сходу мають або мали такі зв’язки з країнами-агресорками.

“Наприклад, Рубіжне мало партнерські зв’язки з 2008 року з російським містом Розсош Воронезької області. І у Харкові було таке. Тоді я по Рубіжному відпрацював, і вони розірвали їх (побратимські стосунки з Росією, — ред.) у лютому 2021-го, а по Харкову вони нещодавно лише розірвали”,— розповідає Дмитро Браславський.

Рубіжне розірвало зв'язки з російським містом-побратимом
Рубіжне розірвало зв’язки з російським містом-побратимом Розсошшю у лютому 2021 року. Джерело: Telegram/ Паперовий Фронт


Дві Академії Наук України виключили зі свого складу Азарова та кількадесят членів з РФ та Білорусі

Також “Паперовий Фронт” бореться за те, аби наукові установи та їхні наукові ради виключали з-поміж своїх іноземних членів білорусів та росіян.

Нещодавно після звернення Дмитра Браславського Національна Академія Педагогічних Наук України вигнала зі свого складу майже всіх росіян та білорусів. Окрім одного  —  який засудив вторгнення Росії в Україну. 

академія педагогічних наук вигнала білорусів та росіян
Національна Академія педагогічних наук виключили усіх іноземних членів з РФ та Білорусі, окрім одного. Джерело: Telegram/ Паперовий Фронт


Так само вчинила й Національна Академія Наук України,
виключивши зі свого складу 18 академіків та іноземних членів. Серед них — член-кореспондент НАНУ по відділенню Наук про Землю Микола Якович Азаров, одіозний прем’єрміністр часів президентства Віктора Януковича.

НАНУ вигнала росіян та білорусів зі свого складу
15 червня НАНУ виключила 18 іноземних членів, росіян та Білорусів. Серед них Микола Азаров. Джерело: Telegram/ Паперовий Фронт


“Я розумію, що не буде більш отих стосунків, обмінів чи якоїсь співпраці  —  ну не буде цього, може років 20. Через 20 років подивимось. Тому проявімо свою волю та розірвемо оці всі “зв’язки” та покажімо, що в кожній галузі ми готові посилати їх за російським кораблем”,
— каже активіст з Донеччини.

Про те як громадська ініціатива бореться проти російських назв,  пам’ятників та табличок у суспільний простір України, ми розповідали в матеріалі “Горькі та пушкіни — за російським кораблем”. Як активіст з Донеччини дерусифікує Україну”.

Читайте також:


Завантажити ще...