ПВК “Вагнер” виснажилась у битві за Бахмут та має проблеми з чисельністю, кажуть у керівництві ЗСУ. Розвідники додають, що “вагнерівці” мають також серйозні проблеми з боєприпасами. Втім ознак відводу військ від міста наразі немає. Розбираємось, як українська сторона відреагувала на заяву Євгена Пригожина про ймовірний вихід з Бахмута 10 травня.
Ситуацію навколо становища ПВК “Вагнер” у Бахмуті прокоментував речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий для BBC.
За його даними, у керівника “вагнерівців” Євгена Пригожина закінчуються найманці, а також загострюється протистояння з російським військовим керівництвом.
“За цю добу знищено 137 окупантів, 202 поранено, вони зазнають великих втрат. Протягом місяців Пригожин намагається робити епатажні заяви, щоб привернути до себе увагу”, — каже Сергій Череватий.
Зазначимо, 5 травня ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин опублікував два звернення: у першому поскаржився на великі втрати серед своїх найманців, а в другому заявив, що 10 травня нібито виводить своїх найманців з Бахмута.
За даними речника Східного угруповання військ ЗСУ, російське Міноборони не реагує на великі втрати “вагнерівців” у Бахмуті та не відправляє у фронтове місто достатнього підкріплення з лав російської армії, яке просить Євген Пригожин.
“Відтак вони шукають причини, щоб піти, бо насправді у них не боєприпасний, а людський голод”, — додає Сергій Череватий.
Попри великі втрати найманці з ПВК “Вагнер” продовжують атакувати позиції ЗСУ в Бахмуті. Так, минулої доби, 4 травня, вони 43 рази намагалися штурмувати українські позиції та 520 разів стріляли зі зброї різних калібрів.
На думку Череватого, найманці групи Вагнера все ж намагаються виконати завдання взяти Бахмут до 9 травня.
Станом на 5 травня українська розвідка не зафіксувала жодної ознаки того, що російські війська виходитимуть з Бахмута.
“Пригожин не буде виводити “вагнерівців” з Бахмута. Ці заяви зроблені ним на фоні того, що він не може виконати чергову обіцянку — захопити Бахмут до 9 травня. Тому він зараз намагається зробити когось винним у цьому, адже він зараз розуміє, що вже не може дотриматися свого слова”, — пояснює представник ГУР Міноборони Андрій Черняк у коментарі “РБК-Україна”.
Водночас розвідка підтверджує, що “вагнерівці” дійсно мають проблеми з боєприпасами.
“Але скільки б їм не давали — їм не буде достатньо. Тобто чим більше їм дають — тим більше їм потрібно і тим більше їм хочеться отримувати”, — відзначив Андрій Черняк.
Два місяці тому, коли ПВК “Вагнер” захопили східну частину Бахмута, Євген Пригожин припускав, що битва за Бахмут може призвести до закінчення існування його приватної компанії. Однак тоді він ще був впевнений в тому, що їм за будь-яку ціну вдасться захопити Бахмут.
Російські загарбники продовжують штурмувати Бахмут, намагаючись повністю його окупувати. Водночас українські Сили оборони звели фортифікаційні споруди та замінували поля, аби не дати окупантам оточити місто. Там не вщухає російська артилерія, яка б’є навіть по порожніх будинках, аби просто їх зруйнувати.
Минулого дня у надскладних умовах з Бахмута вдалося евакуювати вісьмох цивільних. З евакуацією допомогли бійці 93-ї бригади.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.