Підтримати
Іван Парамонов
Іван Парамонов. Фото: Facebook/Sasha Moskalenko

Щодня о 9-й ранку ми вшановуємо хвилиною мовчання тих, чиє життя забрала російсько-українська війна. Цього ранку згадаймо 28-річного Івана Парамонова. Він був громадським активістом, зокрема організовував волонтерські й культурні ініціативи на Донеччині. Від початку повномасштабної війни Іван допомагав армії та цивільним, які постраждали від бойових дій. А 2024-го й сам доєднався до лав ЗСУ. 8 червня цього року Іван Парамонов загинув, виконуючи бойове завдання на Харківщині. 

 

Про загибель Івана Парамонова повідомила у соцмережах його сестра Саша Москаленко.

 

Вільне радіо щодня розповідає про військових і цивільних, які стали жертвами російської агресії проти України. Ми прагнемо, аби їхні імена не залишилися лише статистикою. Якщо хтось із ваших близьких загинув через війну, і ви хотіли б поділитися історією його (її) життя, заповніть анкету для рідних і знайомих або напишіть нам у Telegram, Instagram чи Facebook. Наші журналісти зв’яжуться з вами.

 

Іван Парамонов родом з Києва. Там закінчив школу № 89 та навчався в університеті харчових технологій. Також 2021-го Іван став випускником програми “Управління неприбутковими організаціями” Інституту лідерства та управління Українського католицького університету.

“У часі навчання в УКУ брав участь в  академічній  мобільності до Католицького університету Хорватії в Загребі та вивчав діяльність постконфліктних громад. Розробив стратегію розвитку ГО “Майстерня мрії” (“Майстерня мрії” — попередня назва ГО “Штука”, яку очолював Іван. Організація від  2017-го працює у прифронтових громадах,  — ред) у своїй дипломній роботі  на базі досвіду хорватських та сербських організацій”, — пишуть на сторінці університету.

Іван Парамонов
Іван Парамонов до повномасштабної війни. Фото: Facebook/Sasha Moskalenko 

Попри те, що Іван жив у столиці, його життя тісно було пов’язане зі сходом України. 2014-го він став учасником Революції Гідності. А після — почав свій шлях як громадського активіста.

Іван Парамонов
Іван Парамонов. Фото: Facebook/Sasha Moskalenko

2015-го Іван долучився до відновлення шкіл у Станиці Луганській разом з ГО “Новий Донбас”. Також працював у проєкті “Будуємо Україну Разом” — це волонтерська ініціатива, яку заснували у Краматорську після звільнення міста від окупації 2014-го.

Іван — це амбасадор Донбасу! Він робив все можливе і неможливе для того, щоб розказати про мій рідний край і показати його справжнім! Таким, яким він є. Разом з ним ми об’їздили весь Схід, а потім він став грант-менеджером у нашій команді, згодом створив власну ГО “Штука”, — відгукується про активіста його колишня колега із ГО “Будуємо Україну разом” Катя Полях.

А згодом Іван заснував власну ГО, де розробляв культурні проєкти для молоді із Донеччини та Луганщини.

“Загалом працюю в міжнародній громадській організації, яка займається розвитком демократичних інституцій в Україні, а у вільний час розвиваю свою організацію — ГО “Штука”. Там ми займаємось різними культурними та медійними проєктами, направленими на покращення іміджу Донецької та Луганської областей для решти України”, — розповідав Іван в інтерв’ю Вільному радіо 2022-го року.

Іван Парамонов заснував ГО "Штука"
Іван Парамонов заснував ГО “Штука” на Донеччині. Фото: Facebook/Sasha Moskalenko

Також чоловік працював над проєктами соціальної інтеграції ветеранів війни, цим почав займатися задовго до повномасштабного вторгнення росіян. Окремо приділяв увагу культурі та відновленню Донеччини.

“Кілька місяців тому ми говорили з Іваном про те, як боляче бачити результати багаторічної роботи в крові та руїнах. У 2019 році він збирав кошти на проєкт, присвячений європейській історії Донбасу. Тому що він, як і багато інших, розумів, що сконструйована російськість цього регіону була імперською байкою Росії. І про це треба було розповідати також у Берліні”, — згадує знайомий Івана Ігор Мічник.

Іван Парамонов
Іван Парамонов був волонтером. Фото: Facebook/Sasha Moskalenko

Коли почалася повномасштабна війна в Україні, Іван Парамонов продовжив свою волонтерську діяльність. Разом із іншими членами ГО “Штука” він збирав та розвозив гуманітарну допомогу для жителів прифронтових районів Донеччини та військових. 

А згодом Іван і сам долучився до лав ЗСУ. Боронив країну у складі 112-ї окремої бригади Сил територіальної оборони.

“У лютому 2024 року Іван вступив до лав ЗСУ добровільно, бо “не міг дивитись з вікна, як його країна страждає”, — пише сестра Івана.

Іван Парамонов на службі у ЗСУ
Іван Парамонов на службі у ЗСУ. Фото: Facebook/Sasha Moskalenko

8 червня 2024-го Іван Парамонов зазнав смертельного уламкового поранення під час служби на Харківщині.

“Уявіть людину, яка має неймовірну волю до життя та суспільних змін і помножте на 10. Тоді ви зможете хоч трохи уявити, яким був Іван Парамонов. Я завжди захоплювалася твоєю громадською роботою на Сході. Зараз дивуюся і захоплююся водночас, ЯК людина може мати в собі стільки життєвої радості та безтурботності та таку волю до серйозних дій, до змін країни. Як уже хтось писав, ти багато говорив, але і багато робив”, — написала подруга Івана Вікторія Фургало.

“Тільки на прощаннях я повністю усвідомив, наскільки багато людей знали, працювали та товаришували з Іваном, те, як він нас всіх пов’язав, зокрема, і  через свій активізм. Іван своєю енергією, винахідливістю, громадянською позицією та відкритістю робив вагомий внесок по всій нашій країні, особливо на Донеччині”, — написав друг Івана Яромир Удод.

Із 28-річним захисником прощалися на Алеї Героїв, що на столичному Майдані Незалежності.  Іван Парамонов любив червоний колір, тому багато людей прийшли з квітами або з елементами одягу таких відтінків.

Прощання з Іваном Парамоновим
Прощання з Іваном Парамоновим. Фото: Facebook/Maryna Bohun
Іван Парамонов
Прощання з Іваном Парамоновим. Фото: Facebook/Maryna Bohun
Іван Парамонов
Прощання з Іваном Парамоновим. Фото: Facebook/Maryna Bohun
Прощання з Іваном Парамоновим
Прощання з Іваном Парамоновим. Фото: Facebook/Maryna Bohun

Світла пам’ять.


Завантажити ще...