Не парламентські, так місцеві. Чому Вощанов буде балотуватись на місцевих виборах в Бахмуті (інтерв’ю)

На парламентських виборах по 46 округу від “Слуги народу” балотувався Родіон Вощанов. За результатами ЦВК, за нього віддали свої голоси чверть тих, хто голосували. У рейтингу він виявився другим. Ми поспілкувалися з наймолодшим екс-кандидатом, розпитали про те, чому віришив йти у політику в 26, які труднощі були та що планує робити далі.

 

Діана Шароді: Вітаю всіх слухачів на хвилі Вільного радіо. Біля мікрофона я, Діана Шароді, і в студії вітаю кандидата, який балотувався по 46-му окрузі в Бахмуті, районі та Лимані — Родіона Вощанова. 

Родіон Вощанов: Вітаю!

Діана Шароді: Родіон, голоси вже підрахували, рейтинги відомі. Які враження від виборів у Вас як кандидата

Родіон Вощанов: Дуже коротка кампанія, дуже брудна кампанія. Ми знали, який це буде складний округ, але змагалися. Перемогли у маленькій битві, але програли у великій.

Діана Шароді: Трохи поговоримо про вас особисто. Ви — наймолодший кандидат в окрузі. Як виникло рішення, йти в депутати у 26?

Родіон Вощанов: Напевне, це таке, мабуть, спонтанне рішення. Тому що коли ти 26 років дивишся на те, що коїться у країні, і дивишся на те, як це має бути у інших країнах, то хочеться щось змінити, зробити якийсь внесок. Вибір саме цього округу — це віддати належне своєму місту та району.

Діана Шароді: Ви народилися і 10 років жили в Бахмуті, а потім переїхали до Києва. Балотувалися від Бахмута. То ви бахмутянин чи киянин?

Родіон Вощанов: Я вважаю себе мешканцем Донеччини.

Діана Шароді: Чи можете бути впевненими, що знаєте проблеми регіону? 

Читайте також: В ДВК Бахмута тепер заперечують, що в них голосувала 15-річна дівчинка

Родіон Вощанов: Так.

Діана Шароді: Як часто буваєте на малій батьківщині, в Бахмуті?

Родіон Вощанов: Раз на два місяці.

Діана Шароді: А хто ви за освітою?

Родіон Вощанов: У мене юридична і економічна освіта. Економічна — облік і аудит.

Діана Шароді: Чим взагалі займаєтесь у повсякденному житті?

Родіон Вощанов: Займаюсь експортом українських товарів.

Діана Шароді: Роль кандидата вам знайома ще з 2015 року. Ви тоді балотувалися до Київської міськради. Розкажіть про це? Чому вирішили у 22 роки йти в політику?

Родіон Вощанов: Мабуть, ось ця постреволюційна хвиля в Україні, коли була надія і сподівання на те, що зараз почнуться реальні зміни.

Діана Шароді: Як вважаєте, чому не пройшли?

Родіон Вощанов: На той час була хвиля, коли партія БПП та Солідарність відчували себе на тому місці, де зараз знаходиться “Слуга народу”, і дуже важко було виграти якісь вибори, якщо ти йдеш не під прапорами цієї партії.

Діана Шароді: Поговоримо більше про парламентські вибори 2019 року. Чому саме “Слуга народу”?

Родіон Вощанов: Тому що саме ця партія дала можливість молодим людям, які не мали досвіду у політиці, але мали досвід у роботі на своїх робочих місцях, балотуватися і представляти партію президента. 

Діана Шароді: Як Ви ставитесь до позиції партії Слуга народу до мовного закону. Чи потрібен Донбасу особливий мовний статус? 

Родіон Вощанов: Якщо казати про нашу родину, коли ми сідаємо за стіл, ніколи не спілкуємось на тему релігії, політики і спорту. Тому що на ці питання завжди не можна знайти спільного знаменника. Питання мови для Донбасу це якраз таке, яке у найближчий час не зможе знайти спільного знаменника.

Діана Шароді: Як ви ставитесь до того, що голова партії Разумков і ідеолог “слуг” президент Зеленський порушують чинний мовний закон? 

Родіон Вощанов: Це позиція Разумкова та Зеленського. У Разумкова її пояснюють тим, що поки питання мови не буде вирішено, він буде спілкуватися російською.

Діана Шароді: Після реєстрації кандидатом у ЦВК, з чого почали свою кампанію?

Родіон Вощанов: Розробили план зустрічей в усіх населених пунктах нашого округу.

Діана Шароді: Як утворилася ваша команда? Хто взагалі до неї входить? 

Родіон Вощанов: У більшості, це мої друзі, з яких ніхто не мав досвіду у передвиборчій кампанії, окрім керівника штабу. Тому це була пропозиція, хтось погодився, хтось — ні. І працювали.

Діана Шароді: Ви часто організовували зустрічі з мешканцями округу. Багато населених пунктів відвідали?

Родіон Вощанов: Майже всі.

Діана Шароді: На які проблеми люди нарікали найбільше?

Родіон Вощанов: Можна відокремити загальнонаціональні проблеми, які є у кожному окрузі, і місцеві, які пов’язані з місцевою владою, чиновниками. Якщо ми візьмемо комуналку, війну, пенсії, то це загальнонаціональні проблеми. І якщо зараз поспілкуватися з будь-яким кандидатом по мажоритарному округу, то перш за все він назве самі ці проблеми. Стосовно місцевих, візьмемо, наприклад, селище Верхньокам’янське. Біля нього зруйнований міст, і зараз люди не можуть навіть знайти на балансі якого підприємства він знаходиться. Тому його ніхто не відновлює, а люди щодня їдуть об’їздною дорогою.

Діана Шароді: Як вас сприймали? 

Родіон Вощанов: Насамперед, можна провести таку червону лінію через усі зустрічі — люди вже не можуть або не хочуть у щось вірити. Тому якщо сказати “я щось зроблю”, вони навіть не запам’ятають твоє ім’я. Коли ти кажеш, що я нічого зараз не обіцяю, але я обіцяю працювати з вами і вашими проблемами, то це дало нам наш результат, який зараз є.

Діана Шароді: За весь час передвиборчої кампанії, чи стикалися ви з якимось провокаціями?

Родіон Вощанов: Так, дуже багато. Наші зустрічі відвідували багато людей, які пов’язані з іншими кандидатами. Вони намагалися ставити питання, на які дуже болісно реагують люди, намагалися зібрати хвилю негативу. Але це тримало нас у тонусі.

Діана Шароді: Продовжуючи тему саме передвиборчої гонки, як оцінюєте особисто, наскільки чесною та правильною з законодавчої точки зору вона була?

Родіон Вощанов: Я вважаю, що вона була не дуже чесною, використовувалось дуже багато адмінресурсу. Майже усі зустрічі, які ми проводили, були десь на вулиці, біля сільради чи магазину. Ми не мали можливості провести зустрічі у клубі і зібрати більше людей. Усі наші анонси зустрічей зривали десь за півгодини чи годину. Ми бачили багато реклами наших конкурентів, яка навіть не мала вихідних даних. Мабуть, така компанія проводилася на всіх округах. Ми були готові до цього.

Діана Шароді: День виборів. Емоційно як ви його зустріли? Які були враження? 

Родіон Вощанов: Дуже спокійно. Були мобільні групи, які виїжджали на місця, де намагалися наші конкуренти знайти собі нові голоси, скажімо так. А після закриття дільниці я був на одній з ДВК.

Діана Шароді: З чого він розпочався? Ви проголосували вранці? Чи десь чергували на дільниці?

Родіон Вощанов: Так, я проголосував і поїхав до офісу. Поділилися на групи і чекали.

Діана Шароді: Як багато людей звернулися до вашого штабу із повідомленням про порушення саме під час виборчого процесу?

Родіон Вощанов: Дуже багато. Було біля 20 заяв.

Читайте також: Порушення, нервові зриви та поліція: як порахували бюлетені на ДВК в Бахмуті (ФОТО, ВІДЕО)

Діана Шароді: Як ви особисто оцінюєте прозорість підрахунку голосів в окрузі?

Родіон Вощанов: Наскільки я розумію, усе було зроблено ще під час голосування, тому підрахунок був більш-менш прозорий. Якісь два-три голоси, які намагалися перекласти у іншу пачку. Але ми розуміємо, що це не основне було.

Діана Шароді: Які перспективи Бахмута при тому, що в 9 скликанні Ради його буде представляти Христенко, як думаєте?

Родіон Вощанов: Вважаю, перспективи дуже недобрі. Як на мене, то мешканці, які за нього голосували, можуть його у найближчий час більше не побачити. А те, як вони проводили кампанію, це “гречкосійство” на новому рівні.

Діана Шароді: Тож, вибори завершилися, результати відомі. Що далі? Які плани?  

Родіон Вощанов: Ми зібрали дуже багато проблем округу, тому не можемо просто сісти і поїхати. Зараз з нашими юристами готуємо запити по цих проблемах, надаємо юридичну допомогу там, де обіцяли. Загалом, продовжуємо працювати у штатному режимі. Але єдине — немає зустрічей.

Діана Шароді: Підтримка у вас значна, чверть виборців. Чи будете балотуватися на місцевих виборах? У Києві чи Бахмуті?

Родіон Вощанов: Думаю, так. У Бахмуті.

Діана Шароді: Чи служили ви в армії?

Родіон Вощанов: Ні.

Діана Шароді: А чому?

Родіон Вощанов: У мене було дві операції на очах. 

Діана Шароді: Де ви були і що робили під час окупації і звільненні рідного міста? Допомагали чимось? 

Родіон Вощанов: Я був у Києві. Ми вивезли наших родичів.

Діана Шароді: Як ви ставитесь до ідеї амністії бойовиків задля реінтеграції Донбасу?

Родіон Вощанов: Негативно.

Діана Шароді: Якими бачите окуповані території Донбасу наступні 5 років? 

Родіон Вощанов: Це важке питання. Перш за все, ми маємо припинити обстріли. Треба створити таку країну, куди вони самі захочуть повернутися.

Діана Шароді: Перейдемо до завершальної частини нашого інтерв’ю. Бліц-опитування. Бажано відповідати лаконічно і чесно. Тож БахмУт чи БАхмут?

Родіон Вощанов: БахмУт.

Діана Шароді: Що зображено на гербі Бахмутського району?

Родіон Вощанов: Не відповім.

Діана Шароді: Якими двома продуктами наш район відомий на всю країну і далеко за її межами?

Родіон Вощанов: Шампанське і сіль.

Діана Шароді: Що б порадили туристам, які приїжджають в місто? Куди піти?

Родіон Вощанов: Артемсіль і Артвайнері.

Діана Шароді: Що б ви хотіли змінити в Бахмуті?

Родіон Вощанов: Владу.

Діана Шароді: А що б точно залишили?

Родіон Вощанов: Дороги.

Діана Шароді: Як ставитесь до ініціативи вільного володіння зброєю?

Родіон Вощанов: Позитивно.

Діана Шароді: А до легалізації одностатевих шлюбів?

Родіон Вощанов: Кожен має вирішити для себе. Мені здається, наша країна ще не готова до цього.

Діана Шароді: Як ставитесь до того, аби легалізувати марихуану у медичній сфері?

Родіон Вощанов: Позитивно.

Діана Шароді: Дякую вам за розмову, Родіон. Нагадаю нашим слухачам, що в ефірі Вільного радіо ми спілкувалися з Родіоном Вощановим. Далі для вас музичний блок. Біля мікрофона для вас працювала Діана Шароді, почуємось!

Читайте ще:


Завантажити ще...