Підтримати
Психологічна підтримка. Фото: "Єднання заради дій"
Психологічна підтримка. Ілюстративне фото: "Єднання заради дій"

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

Партнеркам захисників часто доводиться жити в невідомості та постійному очікуванні на звістку. Для того, аби контролювати свій рівень тривожності та навчитися справлятися з нею, — в громадській організації Вільний вибір оголосили набір в терапевтичні групи. Стартують заняття 12 серпня, зустрічі відбуватимуться онлайн.  

 

Як податися говоримо з проєктною менеджеркою організації Анною Дробишевською.

 

12 зустрічей впродовж 3 місяців. Щотижня — одне заняття тривалістю в дві години. Такий графік передбачає робота з тривожністю в групах від громадської організації Вільний вибір. Спрямована терапія на партнерок військових. 

“Ми орієнтуємось на те, що це буде 10-12 учасниць. У нас цю групу ведуть дві психотерапевтки, які мають відповідний досвід, працюють в напрямку когнітивно-поведінкової терапії.  Передбачається, що буде 12 учасниць, щоб простір був для кожної. І таким чином в самій структурі зустрічі є змога і для того, щоб поділитися своїм досвідом, і відповідно наслідувати програму самої групи. Вона передбачає таку психоедукаційну частину, де ми знайомимо учасниць з природою тривожності, чому вона виникає, є корисна-некорисна тривога”, — зазначає менеджерка організації Анна Дробишевська. 

Групові заняття допоможуть учасницям побути в колі тих, хто проживає схожий досвід та зрозуміти, що вони не одні в такій ситуації. В організації минулого року вже набирали подібну групу і вважають, що ці заняття мали успіх. 

Учасниці, які брали участь, мали значно кращі показники по нашим опитувальникам і після завершення групи, тобто в порівнянні. І водночас кожна з них давала дуже гарний відгук щодо того, що це був і простір, де можна було сміливо бути собою і відчути себе не самотньою. І з іншого боку була можливість отримати ряд навичок, інструментів, які допомагають впоратися з тривожними станами”, — ділиться менеджерка організації Анна Дробишевська. 

Організують терапію в рамках проєкту “Відновлення надії” за підтримки Міністерства закордонних справ Польщі і Фундації “Калейдоскоп культур”. Тож для учасниць вона буде безкоштовна.

Долучитися можуть партнерки військових з різних куточків України та навіть з-за кордону. Єдиний критерій, якому повинні відповідати учасниці — бути партнеркою військового. Для участі потрібно зареєструватися за посиланням

“Потенційні учасниці мають пройти таку форму реєстрації доволі немаленьку. Вона включає в себе збір організаційної інформації, тобто ім’я людини, до якого статусу вона належить, чи вона нам підходить. І в цій реєстрації також у нас є опитувальник, який націлений на те, щоб виміряти рівень тривожності у того, хто реєструється. Це все робиться для того, щоб ми зрозуміли, що цій людині дійсно, наприклад, потрібна саме групова робота, а не індивідуальна. Далі наші менеджери, які займаються супроводом наших учасників, будуть контактувати з кожною і визначати можливість долучитися до групи”, — розповідає Анна Дробишевська. 

Якщо зараз кількість охочих доєднатися буде значно більша, ніж передбачено місць в групі, то в організації розглядають можливість ще одного такого набору. 

Раніше ми писали про двох ужгородок, які створили проєкт, що об’єднує родини військових. Ми розповіли як “Пов’язані” допомагають тим, хто чекає захисників з війни.


Завантажити ще...