Підтверджені випадки COVID-19 на 02.06.2020:

24 340

В Україні
(727 померли, 10078 одужали)

163

На підконтрольній Донеччині
(4 померли, 98 одужали)

553

На непідконтрольній Донеччині
(20 померли, 144 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Не сходиться. 5 тез підозрюваних у побитті Мирошниченка, які суперечать одна одній


image
Фото: Вільне радіо

З розмови з журналістами двох фігурантів у справі побиття Артема Мирошниченка зрозуміло: у кожного з них своя версія подій 29 листопада. Ми підготували 5 фактів від хлопців, які суперечать один одному.

З одним з підозрюваних у вбивстві Мирошниченка Олександром Баришком поговорили журналісти видання Свои.City. З іншим, Миколою Барабашем, поспілкувався журналіст Вільного радіо. З відповідей нападників виходить, що їхні версії суперечать одна одній. П’ять основних розбіжностей наводимо нижче.

Теза перша: За версією Олександра Баришка, першим з Мирошниченком заговорив Микола Барабаш, тоді як останній каже з точністю до навпаки.

Версія Олександра Баришка: Вийшов чоловік (Артем Мирошниченко, – ред.) з магазину. Коля подивився на нього і каже: “Давай його поб’ємо”. Я сказав, що не треба його чіпати. Але Коля був п’яний і сказав: “Мені все одно”. Він перейшов дорогу та пішов за ним.

Версія Миколи Барабаша: Я з ним (Мирошниченком, – ред.) не спілкувався. До нього підійшов Олександр Баришок спочатку.

Теза друга: Олександр каже, що відмовляв Миколу бити Мирошниченка, бо подумав, що той священнослужитель. Микола ж його слова спростовує.

Версія Олександра Баришка: Я помітив, що він (Мирошниченко, – ред.) з бородою. І я подумав, що він служить Богові, що він у церкві служить.

Версія Миколи Барабаша:

Журналістка: Олександр не казав Вам: “Облиш його, він священнослужитель”?

Микола Барабаш: Ні. Він вранці прокинувся і згадав, що все це відбувалось неподалік від церкви, він (Мирошниченко, – ред.) був невисокого зросту, вдягнений в усе чорне. І вже вранці він припустив, що то був церковнослужитель. Я запитав: “Це що, твій знайомий?” Він відповів: “Не важливо”. 

Теза третя: За словами Олександра, бив Артема Мирошниченка лише Микола. Другий хлопець не відповів прямо, чи бив він Артема, але запевнив, що лише впустив його, коли хотів підняти.

Версія Олександра Баришка: Микола каже мені: “Сашко, дивись”. І, тримаючи його (Мирошниченка, – ред.) за руку, б’є його в щелепу. І ця людина (Мирошниченко, – ред.) при цьому падає і б’ється головою об асфальт. Микола хотів його ще ногою вдарити по голові, а я підбіг і відштовхнов його рукою. Я кажу: “Що ти робиш?” Він каже: “Відчепись”, починає мені грубити, проявляти агресію. Я йому: “Людина непритомна, викличмо швидку”, а він відповідає: “Яка швидка, що ти верзеш”.

Версія Миколи Барабаша: Повноцінно він (Мирошниченко, – ред.) втратив свідомість після того, як Олександр Баришок кидав його на каміння. Я його не кидав, я лише намагався його підняти й одного разу впустив ненавмисно. Я запитав в Олександра: “Може ми повернемось, допоможемо йому?” Він відмовив, бо боявся, що в нього будуть проблеми через те, що в нього вже є судимість.

Теза четверта: Ще одна теза, на яку в кожного з хлопців свій погляд – мотив побиття Артема. Баришок стверджує, що його друг відточував на загиблому бойові прийоми, тоді як Барабаш каже: це неправда.

Версія Олександра Баришка: Я обертаюсь і бачу, що Микола його (Мирошниченка, – ред.) підіймає і наче відпрацьовує на ньому удари. Він його один раз вдарив, людина впала і вдарилася головою о бордюр.

Версія Миколи Барабаша: Я не відпрацьовував (удари, – ред.). Я в суді й на всіх допитах відповів правдиво, так, як є. Я нічого не приховував. Я не займаюся жодним з видів бойових мистецтв.

Теза п’ята: За словами Олександра, його товариш вкрав гроші в Артема. Микола ж заявляє: звички красти чужі речі в нього немає.

Версія Олександра Баришка: Ми його (Мирошниченка, – ред.) до дерева відтягли. І при цьому в метрі від дерева посипалися його документи. Я притулив його до дерева, пішов за документами. Повертаюсь назад, а Микола лазить по кишенях. Я кажу: “Нащо ти лазиш?” Він відповідає: “На пиво шукаю”.

Версія Миколи Барабаша: Я речі не діставав з кишень, я їх не чіпав. В мене немає поганих звичок чіпати чужі речі.

Нагадаємо, ввечері 29 листопада на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили на вулиці в мікрорайоні, де він мешкає. Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр — наздогнали чоловіка та почали його бити. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі.

Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.

5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення.

7 грудня Артемівський міськрайонний суд за новою підозрою відправив 17-річного Олександра Баришка на 2 місяці в СІЗО. 11 грудня на 60 днів арештували і 16-річного Миколу Барабаша. Обидва не мають права внести заставу. 

Нападникам загрожує до 10 років тюрми.

Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.

Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: