Підтримати
На Донеччині оштрафували жінку, яка допомогала росіянину в розшуку легалізуватись в Україні
Фото: з відкритих джерел

Правоохоронці закінчили досудове розслідування стосовно двох підлітків, які до смерті побили бахмутського волонтера Артема Мирошниченка. Справу з обвинуваченням передали до суду. Але в Бахмуті не вистачило суддів, тож її відправили в інше місто. 

 

Про це журналістам Вільного радіо розповідає речниця місцевого суду в Бахмуті Оксана Ужакова.

“Справді, до Артемівського міськрайонного суду 18 березня надійшли матеріали кримінального провадження за обвинуваченням неповнолітніх Баришка та Барабаша у вчиненні кримінальних правопорушень. А згідно з протоколом автоматичного розподілу справи між суддями в суді, не вистачало потрібної кількості суддів для справи”, — розповідає Вільному радіо прес-секретарка Артемівського міськрайонного суду Донецької області Оксана Ужакова.

Тож, ці матеріали з обвинуваченнями віддали до Донецького апеляційного суду, який розподіляв, до якого суду відправлять на розгляд справу. Це питання вирішували 23 березня. 

В коментарі Вільному радіо речниця Донецького апеляційного суду Ксенія Стратіло розповідає, що колегія суддів відправила справу Мирошниченка до Слов’янського міськрайонного суду Донецької області. 

Зазначимо, станом на кінець лютого, в Артемівському міськрайонному  суді працює 11 суддів з 21 необхідних. Через нестачу кадрів навантаження на одного суддю у 2019 році було у 8 разів більше показника норми.

Нагадаємо, ввечері 29 листопада 2019 року на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили в мікрорайоні, де він мешкав. Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр — наздогнали чоловіка та почали його бити. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі.

Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.

5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення.

7 грудня Артемівський міськрайонний суд за новою підозрою відправив 17-річного Олександра Баришка на 2 місяці в СІЗО. 11 грудня на 60 днів арештували й 16-річного Миколу Барабаша. Обидва не мають права внести заставу.Якщо суд доведе їхню провину, нападникам загрожує до 10 років тюрми.

Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня 2019 року. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.

Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.

Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.

Читайте також:


Завантажити ще...