напір води у донецьку
Скриншот з окупаційних джерел
string(55) "Скриншот з окупаційних джерел"

Окупанти декілька місяців будували амбітний пропагандистський проєкт — водогін “Дон — Донбас”, аби збільшити кількість питної води у мережі так званої “ДНР”. Але вода в кранах досі не дотискає до верхніх поверхів, а на нижніх іде цівочкою. Колаборанти скаржаться на зношені мережі в будинках та полив городів. Тож у Донецьку заговорили про будівництво ще двох “ниток” водогону. 

 

Про це заявили самі пособники окупантів у підконтрольних їм пропагандистських каналах. 

“Напору все одно не вистачає. У багатоповерхових будинках він не добиває вище ніж 6-й поверх, а на 4-му вона йде цівочкою”,йдеться у відеоролику колаборантів.

Там хотіли б, аби Росія побудувала їм ще дві труби водогону з Дона до Донецька. 

“Пропрацьовується питання будівництва другої черги, а саме — ще двох “ниток” водогону. Зміни помітять мешканці як багатоквартирних будинків, так і приватного сектору”,  —  каже ведучий. 

Чи побільшало води в кранах споживачів  —  перевіряли у Калінінському та Київському районах Донецька “за дорученням Дениса Пушиліна” та окупаційної адміністрації Донецька.   

Вода йде начебто за графіком, але її тиск занадто слабкий. З таким напором жінка встигає лише набрати воду в усі посудини, які в неї є. 

“З 2022 року з лютого вода не йшла. Посуд миємо раз на день. А купаємось — ну як? Обмиваємось. Як такого купання немає”, — каже пропагандистам “ДНР” мешканка Донецька Антоніна Раскосова. 

мешканка Донецька
Скриншот з окупаційних джерел
ємності для води у Донецьку
Скриншот з окупаційних джерел


На іншій адресі, по вулиці Артема у центрі Донецька, тиск води ще слабший  —  вода дотискає лише до 4-го поверху. 

А у квартирі на бульварі Шевченка ледь запускається пральна машинка, а колонка геть не працює.

“Речі попрати машинка дуже довго набирає. Я іноді боюся, що вона згорить, цей мотор. Гріємо воду, і у мисці я мию посуд, потім з цим миючим можу мити”,  —  каже мешканка однієї з квартир. 

На Червонофлотській люди теж не користуються водою з-під крану, а в першу чергу набирають її в усі пляшки. 

“Профільні фахівці” на камеру обіцяють “вживати заходів”. 

“Найближчим часом буде здійснений запуск другої нитки водоводу. Ми плануємо додаткові об’єми води, і за цими адресами водопостачання стабілізується”, — каже “начальник відділу водопостачання департаменту ЖКГ мінбуду та ЖКГ” псевдореспубліки Сергій Іванов. 

Мережі діряві, половини комунальників немає

Проблеми з водою окупанти перекладають на внутрішньодомові мережі —  мовляв, вони зношені, тож багато води втрачається у поривах. 

На відео, які поширюють у місцевих пабліках, вода, переправлена водогонами аж з Дону, витікає просто на асфальт через порив на пожежному гідранті.  

“Шеф-регіони допомагають, але ж вони їздять лише у необстрілювані райони, тобто у 5 районів. Зараз вони дають нам 3 бригади”,  —  каже заступник директора “Донецької філії ГУП ДНР “Вода Донбасу” Ярослав Капустін.


Але, за словами комунальника, у цих ремонтних бригадах не вистачає половини працівників.

“У нас слюсарів, робітників робочих спеціальностей, водіїв, зварювальників укомплектованість близько 50%”,  —  каже Капустін. 

Частина води йде на полив городів, мешканців сварять 

Окупаційна влада квазіутворення “ДНР” постійно закликає жителів не витрачати воду на полив городів. Оголошення про це розповсюдили й цими днями.

“ГУП ДНР “Вода Донбасу” наполегливо рекомендує раціонально підходити до витрачання води, дефіцит якої Республіка відчуває вже тривалий час.

Через нераціональне використання води <…> відбувається погіршення гідравлічних параметрів і зниження тиску в мережі. У зв’язку з цим у населених пунктах почастішали перебої із централізованим водопостачанням, переважно на верхніх поверхах багатоповерхових будинків”,  —  пишуть в окупаційних джерелах. 

Росіяни будували водогін “Дон — Донбас” з грудня 2022-го до травня 2023-го. Ще на етапі будівництва окупаційна адміністрація визнавала, що він дозволить лише трохи розширити графік подачі води та покращити її тиск. 

У квітні у Донецьку сподівалися збільшити тиск води та подавати її з 17:00 до 22:00 раз на 3 дні. А вже на початку липня воду обіцяли подавати щоденно.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...