Обладнання сміттєсортувальної станції, яку будували за межами Бахмута не евакуювали від бойових дій. Пропозиції були, але до справи досі не дійшло. По території станції були влучання ракет окупантів, але обладнання поки ціле.
Про ситуацію зі сміттєсортувальною станцією Вільному радіо розповів генеральний директор ТОВ “Умвельт Бахмут” Роман Кравченко.
“Була така ідея в Департаменті екології при обладміністрації вивезти усе обладнання, комплектуючі. Місяць тому (у серпні, — ред.) на мене виходили “обласники-краматорчани” хотіли зробити евакуацію обладнання. Але про те, що вивезли, досі невідомо”, — розповідає Роман Кравченко.
Окупанти періодично гатять по території станції, але станом на початок вересня 2022 року збитків важливому інфраструктурному об’єкту не завдали.
“Я зараз не в місті, але наскільки я розумію, воно все ціле. Прильоти бувають, але поки, дай Боже, не долетіло туди. Бачите як вийшло, але нічого, я впевнений ми надолужаємо, все що впустили”, — запевняє Роман Кравченко.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну завадило планам відкрити станцію навесні 2022 року. Вона була майже готова. Спочатку планували відкрити у червні 2021 року, потім казали про жовтень-листопад того ж року, а пізніше про грудень 2021 року. Остаточно у 2022 році планували закінчити її у березні.
“У нас була нарада на початку лютого, як зараз пам’ятаю, міністр екології приїжджав, губернатор, мери. Навесні повинні були відчиняти, губернатор давав нам завдання, ми старались, виходили на ці строки, практично все було готове. Чітку відповідь дали, що у травні повинен був запрацювати цей комплекс”, — каже генеральний директор ТОВ “Умвельт Бахмут”.
Об’єкт мав функціонувати як обласне комунальне підприємство та дати Бахмутській громаді до 35 нових робочих місць. На станції не планували спалювати сміття. Замість цього збирались сортувати відходи неорганічного походження: метал, пластик, скло тощо. Це був один з кроків міста до роздільного збору відходів.
Нагадаємо, у бахмутському депо після російських обстрілів з 24 тролейбусів вціліли тільки 4. Серед них є один новий тролейбус, інші пройшли капітальний ремонт. Евакуювати їх з прифронтового міста, як і іншу комунальну техніку, теж досі не можуть.
Читайте також: