Недоступні ліки: Бахмутські аптеки досі не працюють за програмою НСЗУ

Діана Шароді
2019-04-02 14:16

image

З 1 квітня гіпертоніки, астматики і діабетики мають безкоштовно отримувати ліки за державною програмою «Доступні ліки». Поширюється вона на тих українців, хто уклав договір з сімейним лікарем або терапевтом.

Тож, якщо свого сімейного лікаря ви ще не знайшли, і не уклали ні з ким декларацію, скористатися доступними ліками неможливо. Та це не єдина проблема для бахмутян. Станом на 2 квітня державна програма досі не працює в місцевих аптеках. Чому і коли з’явиться можливість отримувати ліки від держави — працівники аптеки не знають. За коментарем ми звернулися до національної спілки здоров’я України:

“Програма запущена, тобто вона функціонує, все гаразд. Справа в тому, що можлива затримка їхньої медико-інформаційної системи, через яку є доступ до центрального компоненту. Офіційно програма досить успішно працює, і жодних перешкод для відпуску ліків по електронних рецептах немає”, — повідомили Вільному радіо на гарячій лінії НСЗУ.

Зазначимо, від початку квітня ліки будуть видавати тільки за електронними рецептами, а їх неможливо оформити для хворих, з якими немає договору в електронній формі. Одна з ключових змін: ліки за програмою можна отримати за електронним рецептом.

Крім того, придбати ліки можна не тільки в своєму регіоні, як це було раніше, а по всій країні.

Наразі програма складається з понад 200 препаратів для трьох типів захворювань. Спонсує цю програму Міністерство охорони здоров’я.

Сьогодні в Бахмуті за програмою “Доступні ліки” працюють 19 аптек, ще 4 в районі. Їх повний перелік з адресами можна знайти тут.

Нагадаємо, раніше ми вже повідомляли, що в Бахмуті тимчасово не працює програма “Доступні ліки”. Тоді медичні препарати були недоступними для пацієнтів через відсутність фінансування.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: