Увечері в п’ятницю 25 вересня поблизу Чугуєва Харківської області розбився літак АН-26 з 27 людьми на борту. Двоє без парашутів стрибнули з літака перед тим. як він розбився. Трагедія сталася на відстані майже 2 км від військового аеропорту.
Це був тренувальний політ для майбутніх льотчиків та штурманів за курсом бойової підготовки. Літаком керував досвідчений пілот 2-го класу із нальотом понад 700 годин.
В мережі повідомляють, що серед загиблих був також Олександр Скочков ㅡ син Ігоря Скочка, який загинув 14 червня 2014 під Луганськом. Він перебував в ІЛ-76, який збили терористи при заході на посадку в Луганському аеропорту.
ХТО БУВ НА БОРТУ
На борту АН-26 перебували 27 людей. Мало бути 28, але курсанта Харченка Олександра Володимировича в останній момент не допустили до польоту.
Таким чином в літаку були 7 членів екіпажу (5 офіцерів, 2 прапорщики) та 20 курсантів 2-4 курсу Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ імені Кожедуба.
ХРОНОЛОГІЯ ТРАГЕДІЇ
25 вересня
18:50 ㅡ розпочалися навчальні польоти. Вони мали тривати до 22:50. Раніше в цей день літак АН-26Ш здійснив шість злетів та п’ять посадок, тобто працював без збоїв. Літаком керував пілот-інструктор, а курсанти по черзі сідали у праве крісло поруч із ним, щоби отримати навики пілотування та керування літаком.
20:38 ㅡ літак пройшов частину маршруту. Пілот доповідає керівнику польотів про відмову лівого двигуна.
20:40 ㅡ пілот запросив захід на посадку.
20:43 ㅡ літак пройшов дальній привід.
В аеродромах передбачені два курси посадки ㅡ дальній і ближній. Для кожного з них розміщені радіомаяки. Таким чином АН-26 пройшов маяк для заходу на посадку за дальнім курсом.
20:45 ㅡ повітряне судно під час заходу на посадку втрачає керованість та падає біля автомобільної дороги неподалік Чугуєва.
Двоє курсантів вистрибнули з літака перед тим, як він упав. Їх госпіталізували у важкому стані. Один зі вцілілих отримав близько 90% опіків, другий отримав поранення, але був при свідомості та міг говорити.
Пізніше Генеральна прокуратура попередньо повідомила про 25 загиблих та 2 поранених у тяжкому стані, їх доправили до медзакладів. Пошуки інших тривають.
Того ж вечора ГПУ відкриває кримінальну справу щодо порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України). Слідчі Державного бюро розслідувань та військові прокурори встановлюють причини та обставини падіння літака.
21:53 пожежу на місці катастрофи ліквідували.
26 вересня
08:00 ㅡ на місці трагедії знайшли бортові самописці (“чорні ящики”). Вони вціліли, знаходяться у хвостовій частині машини. Але їх ще не вилучили з літака, оскільки слідчі працюють з тілами загиблих.
09:57 ㅡ За повідомленням СБУ, периметр катастрофи охороняють та шукають “чорні скриньки”.
10:20 ㅡ Міністр оборони України Андрій Таран повідомив на місці катастрофи: скоріш за все, літак зачепився крилом за землю.
Попередня причина трагедії — це відмова одного із датчиків у лівому двигуні повітряного судна. Літак був справний, не зважаючи на те, що був зроблений 43 роки тому. За даними міністра оборони, до планового ремонту залишалось 3 роки, або понад 5 тис льотних годин.
Він також повідомив: бортовий самописець знаходиться в літаку; інформацію з нього планують розшифрувати та проаналізувати.
10:41 ㅡ командування Повітряних сил ЗСУ уточнює дані про технічний стан авіасудна. Виробник літака АН-26 (заводський № 56-08, бортовий № 76) — ДП “Антонов” цього року продовжило термін експлуатації судна на 2 роки. У поточному році капітально ремонтувати його не планували, літак він був готовий до польотів.
Близько 11:00 ㅡ стало відомо, що курсант, який перебував у лікарні у вкрай важкому стані, помер від травм та опіків. Ним виявився 20-річний Віталій Вільховий.
Інший (із тих двох, що вистрибнули з літака перед тим, як він упав) перебуває у лікарні Чугуєва, його стан оцінюють як середньої важкості.
11:00 ㅡ Державне бюро розслідувань розглядає 4 основні версії:
11:23 ㅡ Президент України Володимир Зеленський оголосив 26 вересня днем жалоби в Україні.
Згідно з указом, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Усі розважально-концертні заходи мають бути скасовані, а до програм теле- й радіопередач – внесені відповідні зміни.
12:15 ㅡ ДСНС повідомляє, що на місці авіакатастрофи знайшли тіла усіх 25 жертв трагедії. Родинам загиблих надають медичну та психологічну допомогу. 8 співробітників лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України створили “місце скорботи”, куди всі охочі можуть покласти квіти, вшановуючи пам’ять загиблих.
13:00 ㅡ На позачерговому засіданні уряду прийняли рішення створили державну комісію з розслідування катастрофи на чолі з віце-прем’єр міністром Олегом Уруським. Для неупередженого розслідування відсторонили від виконання обов’язків людей, які організовували навчальні польоти.
Президент заборонив навчальні польоти ЗСУ літаків АН-26 та їх аналогів на час проведення розслідування.
Родинам загиблих виплатять компенсації з фонду Міністерства оборони у розмірі 1,5 млн за кожного загиблого.
13:10 ㅡ Жодне тіло не вдалося ідентифікувати, оскільки всі вони сильно обгоріли. Для цього доведеться провести експертизу ДНК. “Тіла в понівеченому стані, на цей момент ідентифікацію жодного з тіл здійснити не вдалося”. Про це повідомив член урядової комісії з питань розслідування катастрофи Олег Уруський.
Інформація оновлюється.
Вільне радіо висловлює співчуття родинам та близьким загиблих.
Читайте також: