Неурядові сапери на Донбасі вилучили близько 1000 вибухонебезпечних предметів за кілька місяців


image
Фото: з відкритих джерел

На початку року вийшов новий закон, який дозволив приватним організаціям розміновувати території України. Так, у Донецькій та Луганській області розмінували вже 378 гектар землі.

 

За загальною координацією Міноборони з початку робіт неурядовими організаціями ідентифіковано 188 підозрілих і небезпечних ділянок загальною площею 1 тис. 400 га, очищено 378 га територій і виявлено близько 1000 вибухонебезпечних предметів. Крім того, було промарковано 160 ділянок загальною площею 270 га”, — розповів під час брифінгу Начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності МО України Максим Комісаров.

Він нагадав, що Донецька та Луганська область наразі залишається найбільш замінованою територією. З початку 2014 року від вибухових предметів поранення отримали більше 800 людей.

“З початку збройної агресії РФ в Донецькій та Луганській областей внаслідок підриву на мінах та вибухонебезпечних залишках війни постраждали 833 цивільних. З них 269 – загинули”, — додав Максим Комісаров.

Комісаров зазначив, що з цієї кількості жертв є і діти. З початку українсько-російської війни отримали поранення 125 дітей, з яких 27 загинули.

Крім того, забрудненість мінами Донбассу наражає на небезпеку і військових ЗСУ. Так, з початку збройного конфлікту на сході України на мінах підірвалися 1032 українських військових. 228 військовослужбовців врятувати не вдалось.

Нагадаємо, 25 січня в Україні з’явився новий Закон про протимінну діяльність. Тепер послуги з розмінування замовлятимуть через публічні закупівлі. Однак через цей закон свою діяльність можуть припинити сотні волонтерів-розмінувальників.

Додамо, Донбас вважається однією з найбільш замінованих територій не тільки в Україні, але і в світі. Тільки з початку 2019 року рятувальники ДСНС вилучили та ліквідували понад 8 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: