Німеччина планує припинити постачання важкої військові техніки для потреб українського війська. Глави держав буцімто не змогли домовитися щодо вимог підтримки України.
Про це пише видання Bild.
Президент України Володимир Зеленський провів тур Європою з пропозицією “плану перемоги”, прагнучи отримати термінову підтримку в боротьбі з Росією. Однак журналісти стверджують, що без допомоги західних країн реалізувати цей план буде складно.
Згідно з інформацією Bild, на складах у Німеччині залишається близько 300 танків Leopard 2, а також бронетранспортери, бойові машини піхоти та гаубиці, кількість яких не розголошують.
Також зазначається, що Україна отримає лише ті обсяги техніки, які вже були анонсовані раніше. Зокрема, включаючи 18 одиниць танків Leopard 2. Водночас нові постачання на сьогодні не плануються, додають у ЗМІ.
Крім цього, джерела видання стверджують, що в німецькому уряді сумніваються у можливості України найближчим часом організувати новий наступ для звільнення тимчасово окупованих територій.
“Зеленський висунув дві основні вимоги, зокрема й канцлеру Німеччини Олафу Шольцу. Це дозвіл використовувати західну зброю проти стратегічних цілей у Росії — для цього президент України наполягає на постачанні далекобійної зброї, як-от Storm Shadow з Великої Британії, Scalp EG з Франції та Taurus з Німеччини. А також прискорений процес вступу до НАТО (включно з гарантіями безпеки щодо Росії)”, — кажуть у Bild
Там додали, що ці вимоги в Німеччині сприйняли буцімто “без ентузіазму”. Шольц не сказав однозначне “ні”, але й позитивної відповіді не дав. Представник уряду не повідомив Bild подробиць, пославшись на конфіденційність переговорів.
Нагадаємо, від 2 по 19 вересня Україні із запасів Бундесверу німецькі партнери надіслали спільно з Данією 22 танки Leopard 1A5 (загалом вже 80). Також ЗСУ передали 22 MRAP (броньованих авто із захистом для мін), 5 гусеничних всюдиходів Bandvagn 206, одну гусеничну машину підвищеної прохідності Warthog, 3 мостоукладальники BEAVER із запасними частинами, одну БРЕМ DACHS та ще загалом 104 транспортні засоби.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.