Knauf
Працівник заводу Knauf біля приміщення підприємства. Ілюстративне фото: Дмитро Кисилевський

Попри знищення свого заводу внаслідок боїв у Соледарі фірма відкрито працювала в Росії до 2024 року. Компанія вирішила залишити ринок країни-агресорки після виходу журналістського розслідування про використання матеріалів Knauf у “відбудові” тимчасово окупованого Маріуполя.

 

Про плани Knauf створити новий завод в Україні повідомив заступник голови ВРУ з питань економічної політики Дмитро Кисилевський.

Німецький виробник будматеріалів Knauf почав будувати новий завод в Україні. Він буде розташований на Тернопільщині, у містечку Борщів. Підприємство вироблятиме гіпсокартон та сухі будівельні суміші.

“Проєктні потужності нового виробництва — 30 млн кв. м гіпсокартону та 320 тис. т сухих сумішей. Інвестиції у цей проєкт — 150 мільйонів євро”, — заявив заступник голови ВРУ з питань економічної політики Дмитро Кисилевський.

Він додав, що у Борщові розташована головна сировинна база Knauf в Україні — карʼєр гіпсового каменю. Лише його розвіданих запасів вистачить щонайменше на 20 років роботи запланованого підприємства.

Для Knauf завод на Тернопільщині буде вже другим, який працює в Україні, адже нині роботу продовжує завод у Києві. Потужність київського виробництва становить близько 25 млн кв. м гіпсокартону та 200 тис. т сухих сумішей (менше, ніж планується у Борщові). Працюють у Києві 425 співробітників компанії, майже половина з яких переїхала з т.о. Соледару, де загарбники раніше знищили ще одне підприємство Knauf.

Посадовець також стверджує, що виробництва київського підприємства Knauf достатньо для задоволення поточної потреби українського ринку, тому майбутній завод у Борщові — це інвестиція компанії в післявоєнне відновлення України, коли попит на будівельні матеріали може збільшитися.

Що відомо про компанію Knauf, а також її ймовірні зв’язки з роботою на тимчасово окупованих територіях

З 2006 по 2022 рік у Соледарі працював другий завод Knauf в Україні. Він був найбільшим підприємством громади, створеним на іноземні інвестиції. Під час наступу російських військ на Бахмут та битви за Соледар приміщення підприємства, як і все місто, зазнало руйнувань. Російські військові показували, що організували операційну для своїх поранених всередині заводу.

Попри руйнування свого підприємства через російське вторгнення в Україну, Knauf продовжив працювати в Росії, мотивуючи це турботою за своїх співробітників. За це наприкінці 2023 року німецька фірма потрапила у список “міжнародних спонсорів війни” від НАЗК.

Навесні 2024 року компанія Knauf потрапила до міжнародного скандалу через журналістське розслідування німецького видання ARD Monitor. У розслідуванні російську доньку Knauf (а також інші німецькі компанії) звинуватили у постачанні будматеріалів на замовлення російського Міноборони, яке їх використовувало у “відновленні” Маріуполя, а також могло застосувати для будівництва фортифікацій. 

Після виходу розслідування компанія Knauf заявила про намір вийти з російського ринку. Це сталося у квітні 2024 року, через понад два роки після початку відкритої війни. Водночас розслідування ARD Monitor спонукало прокуратуру німецького Вюрцбурга почати дослідчу перевірку концерну Knauf.


Завантажити ще...