Підтримати
Нові штрафи та повноваження поліції: Парламентарі підтримали зміни для водіїв
Фото: з відкритих джерел

Верховна рада України ухвалила закон, яким впроваджують збільшення штрафів за непристебнуті паски безпеки, їзду без шолому та п’яне водіння. На скільки тепер за це штрафуватимуть — читайте в матеріалі.

 

Закон про внесення змін до законодавчих актів щодо підвищення відповідальності водіїв за порушення правил дорожнього руху розглянули 16 лютого. 

“За” проголосували 325 народних депутатів. 

Які зміни для водіїв порушників передбачили

Керування у нетверезому стані. За керування автомобілем чи будь-яким іншим транспортним засобом нетверезим (в стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або під дією лікарських препаратів, що знижують увагу) зараз діє штраф 10 200 гривень, а також 20 400 грн за повторне порушення.

А от після змін штраф стане 17 тисяч гривень за перше порушення та 34 тисячі за повторне. Крім того, з’явиться ще кілька варіантів покарання за повторне порушення: адміністративний арешт на 10 діб, або й штраф та арешт одночасно. А для тих, кого ловили нетверезим двічі за рік, —  15 діб. Ті ж, хто почав пити алкоголь одразу після ДТП, також можуть потрапити за ґрати на 15 діб.

Тут слід зазначити, що парламентарі змінили і порядок повернення посвідчення. Згідно з законом, у водія, якого запідозрили у вживанні заборонених речовин за кермом, забирають посвідчення водія і повертають лише якщо суд не винесе рішення протягом 3 місяців. Але тепер правоохоронці зможуть просити суд про продовження цього періоду. Максимум, скільки суд може розглядати цю справу, навіть з проханнями про продовження розслідування, — 1 рік. Тобто теоретично людина може отримати своє посвідчення назад лише через рік.

Крім того, новим законом визначено, що якщо поліцейський не вилучав посвідчення у порушника, коли складав протокол, а суд виніс рішення про провину людини, то вона має сама негайно здати своє посвідчення працівникам поліції. Інакше, якщо людину зупинять правоохоронці й побачать, що його посвідчення за рішенням суду повинно було здати, вони його заберуть.

Непристебнутий пасок безпеки чи відсутній шолом. Збільшать штрафи і за непристебнуті паски безпеки в авто або не вдягнені шоломи у водія та пасажира мотоцикла. Раніше штрафи були такі:

—  51 гривня за перше порушення

— 170 грн  за друге

—  255 гривень за 2 порушення на рік. 

Тепер же хочуть штрафувати за перше і повторне порушення на 510 гривень, а  за 2 таких порушення протягом року —  на 680 гривень.

Перевищення швидкості та ненадання переваги. Для порушників швидкісного обмеження також підготували новий штраф у розмірі 680 гривень. А якщо швидкість водія була більша на 50 км від дозволеної швидкості, то штраф вже буде 3400 гривень. Тим, хто порушив правила переваги оперативним службам загрожує штраф 680 гривень.

Залишення місця ДТП. Той, хто потрапив в аварію, але поїхав з місця дорожньо-транспортної пригоди, може заплатити штраф 3400 гривень.

Повноваження поліцейських та е-зміни

Верховна Рада України у новому законі також уточнила правила та конкретний алгоритм спілкування водія з поліцейським. В разі, якщо поліцейський подав сигнал про зупинку авто, водій зобов’язаний:

  • зупинити авто там, де не заборонено Правилами дорожнього руху;
  • тримати руки в полі зору правоохоронця;
  • не виходити з автомобіля без дозволу правоохоронця
  • на вимогу представника правоохоронного органу водій має: передати або пред’явити у своїх руках для перевірки посвідчення водія, увімкнути аварійну сигналізацію, вийти з машини чи встати з мотоцикла;
  • під час зупинки на вимогу поліцейського потрібно знаходитись на своєму місці і нікуди не рухатись допоки він не дозволить.

Під час поверхневої перевірки, водій має дати правоохоронцям доступ до ідентифікаційних номерів автомобіля.

Крім того, поліцейським тепер хочуть дозволити зупиняти машини не лише через зафіксоване порушення, а й під час профілактичних заходів (наприклад, для виявлення нетверезих водіїв).

Ще одна зміна стосується діджиталізації. Раніше в законі було прописано, що водії мають надати посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію ТС та страховку ОСАГО. Коли ввели додаток “Дія”, в якому всі ці документи є в електроному вигляді, то їх офіційність підтверджувалась лише нормативними актами Кабінету міністрів України. Однак тепер це закріпили і на законодавчому рівні.

Коли почнуть діяти ці зміни?

Згідно з текстом закону, всі нововведення почнуть діяти з дня наступного за днем його опублікування. Але перед цим документ мають підписати спікер Верховної Ради України та президент України. Президент має право накласти вето на цей закон та відкликати його.

Читайте також:


Завантажити ще...