Відсьогодні за перевезення дітей без автокрісел будуть штрафувати


image
Фото з відкритих джерел

В Україні тепер офіційно можна штрафувати водіїв з дітьми, якщо в машині немає автокрісла. Закон про штрафи за перевезення дітей без автокрісел набув чинності.

 

Напередодні його опублікували у виданні «Голос України».

Відповідно до документа, штрафи будуть виписувати за порушення правил перевезення дітей. 510 гривень доведеться віддати за перше порушення, і 850 гривень — за наступні протягом року.

В автокріслах потрібно перевозити дітей віком до 12 років та зростом меншим, ніж 145 сантиметрів.

Зазначимо, за офіційними даними Нацполіції щороку на дорогах України гинуть щонайменше 3,5 тисяч людей, а ще 35 тисяч отримують травми. Серед жертв ДТП багато дітей.  

Відповідно до нового закону, дитячі автокрісла мають закупити також і в службах таксі. Раніше журналісти Вільного радіо зверталися до найпопулярніших служб таксі, щоб дізнатися, які з них готові до безпечного перевезення дітей.

Серед служб, до яких ми телефонували, зокрема:

  • Классное такси
  • Таксі 5161
  • Таксі 905
  • Бахмут
  • Ваше таксі
  • Домой
  • Лідер
  • Евро
  • Свое такси

Результати невтішні: майже всі міські служби таксі не можуть гарантувати безпеку для малих пасажирів. “Ні” у відповідь ми отримали 8 разів, серед яких таксі “Лідер”, де навіть перейшли на підвищений тон.

“Коли буде закон, тоді в нас і запитаєте. На даний момент у нас дитячих крісел немає, вибачте”,  – відповіла диспетчерка “Лідеру”.

З усіх служб таксі Бахмута дитячі автокрісла є лише у “Свое”.

“Поки що їх (дитячих крісел,  – ред.) три, але ми вдосконалюємо службу і пропонуємо встановлювати кожному водію це крісло”,  – кажуть у таксі “Свое”.

Все ж у деяких службах завірили: відсутність дитячих автокрісел планують усунути якнайшвидше.

Зазначимо, відповідно до правил дорожнього руху, автокрісла для дітей вимагали мати і раніше. Адже це техніка безпеки. Але якщо крісла не було, то водія тільки попереджали. Тепер же з’явилася система штрафів.

Автокрісло для малюків коштує від 400 грн, а от для старших дітей — вже по кілька тисяч гривень і більше (в залежності від матеріалів та магазину).

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: