Нової дорожньої розмітки в Бахмуті не буде щонайменше до весни
Фото: Вільне радіо

Бахмут знову частково залишився без дорожньої розмітки. Поза межами центру міста її деінде можна побачити. Але це лише пішохідні переходи — “зебри”. Більше жодних позначок на асфальті не залишилось. Як пояснили проблему в міськраді — далі в матеріалі. 

 

Начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Бахмутської міської ради Сергій Чорноіван розповів Вільному радіо, що така ситуація склалася через відсутність коштів. 

“Грошей нема. На те, скільки було виділено коштів, була придбана фарба. Це 600 тис грн”, — говорить чиновник. 

Відповідно до тендерної документації на Прозорро, фарбу для нанесення розмітки закупили. Але витратили на це 199 тис 700 грн. Інші більш як 400 тис — оплата виконання робіт. 

[Modula id=’105′]

Цього виявилося замало, тож на наступний рік попередньо планують закласти близько 900 тис грн на те, аби забезпечити Бахмут розміткою на дорогах. 

Цього сезону, як розповідає Чорноіван, нової розмітки не буде. Однак підтримуватимуть “зебри” з того, що залишилося. 

“Те, що є у нас із фарби, те ми будемо малювати на пішохідних переходах. А так, на 16-17 вулицях розмітка нанесена у відповідності до схеми дорожнього руху”, — уточнює чиновник. 

Нагадаємо, розмітка в Бахмуті з’являється рідко і зникає швидко. Так, в березні цього року ми вже робили репортаж про те, що в Бахмуті її зовсім немає. Тоді в міськраді посилалися на те, що попередня вже зникла, а нову наносити ще не можна, бо сезон розпочинається у травні. 

В травні розмітку дійсно почали наносити, однак до серпня оновлювали вже кілька разів. 

Зазначимо, в Україні існують єдині державні стандарти (ДСТУ), розроблені відповідно до чинного законодавства, які чітко регламентують, якими мають бути знаки, розмітка, світлофори і т. д. Дорожні служби зобов’язані стежити за дотриманням правильності розташування знаків, нанесення розмітки та ін.

Основні пункти з ДСТУ «Розмітка дорожня»:

  • Основне призначення розмітки — забезпечення візуальної орієнтації учасників дорожнього руху. Розмітка повинна бути видна, як у світлий, так і в темний час доби.
  • Горизонтальна розмітка білого, червоного, помаранчевого (тимчасова) і синього кольорів повинна мати світловідбиваючий ефект.

Що робити, якщо ДТП сталася через відсутність розмітки?

Через відсутність розмітки чи дорожніх знаків трапляються аварії. Якщо ви впевнені, що причина саме в цьому, то свої права потрібно відстоювати. Простежте, аби у протоколі патрульного були відображені всі додаткові обставини:

  • якщо ви не бачили дорожнього знаку, слід зазначити, чому (тому що він був закритий зеленими насадженнями, великогабаритним авто (вкажіть номерний знак), рекламним щитом, розташований занадто низько (високо), розгорнутий, перекошений та ін (вибрати потрібне);
  • якщо ви не побачили розмітки, тобто, якщо її немає, на цьому також потрібно акцентувати увагу (наприклад, дорожньої розмітки не помітив, тому що вона стерта; через сніг, бруд; відбулося накладення розміток різних типів та ін (вибрати потрібне);
  • якщо вас все ж притягнули до адміністративної відповідальності, підпишіть і заберіть копію протоколу і копію постанови;
  • робіть фото- та відеофіксацію з місця ДТП.

Саме такі кроки можуть допомогти притягнути до відповідальності комунальників, які не виконали своїх обов’язків. Це може вплинути на рішення у вашій справі.

В Реєстрі судових рішень є приклади успішних справ, де водій оскаржив постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ДТП, яка сталася через відсутність розмітки. В одному з таких прикладів водій виїхав на зустрічну смугу. Позивач надав докази відсутності розмітки, тож суди першої та апеляційної інстанцій скасували постанову інспектора про правопорушення.

Читайте також:


Завантажити ще...