ОБСЄ може доставляти пенсії в ОРДЛО, – очільник Донецької ОДА


image
Фото з відкритих джерел

ОБСЄ може взяти на себе повноваження з виплати українських пенсій на тимчасово окуповані території. Однак для цього треба змінити чинне законодавство.

 

Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко в ефірі “Українського радіо”.

“Люди, які там знаходяться, також повинні дотримуватись норм українського законодавства, якщо вони не будуть перетинати лінію розмежування, як це наразі необхідно, щоб підтверджувати виплату пенсій тим особам, які цю лінію перетинають”, – каже Павло Кириленко.

За його словами, це буде неможливо зробити, якщо на цих територіях не діятиме українське законодавство. За таких умов на тимчасово окупованих територіях не зможуть діяти пересувні офіси пенсійного фонду.

Водночас Кириленко додав, що мобільні центри виплат зараз функціонують на неокупованій частині Донбасу.

Голова Донецької ОДА зазначив, що деякі люди фізично не можуть перетнути лінію розмежування, через що вони не можуть отримувати пенсію. Для цього зараз хочуть залучити представників ОБСЄ, які б могли передавати документи таких людей до пенсійного фонду.

“Ці питання ставились, були пропозиції й від облдержадміністрації про залучення фахівців ОБСЄ, які б підтверджували документально, що ті особи не можуть за своїми фізичними можливостями перетинати лінію розмежування. Але вони дійсно є, вони мають право на отримання пенсійного забезпечення”, – говорить Кириленко.

Він додав, що наразі працюють над можливістю ОБСЄ доставляти гроші безпосередньо людям з тимчасово непідконтрольних територій. Але для цього треба змінити законодавство.

“Людина має бути особисто ідентифікована. Якщо від неї надається довіреність, то ця довіреність повинна бути надана на українській території, українським нотаріусом – або приватним, або державним – за вимогами українського законодавства”, – каже Павло Кириленко.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: