Підтримати
Обстріл Краматорська: понад 50 загиблих та російська пропаганда
Фото: пресслужба ООС

В результаті удару по Краматорському залізничному вокзалу загинули щонайменше 50 мирних людей, які чекали на евакуацію. Російська пропаганда одразу почала звинувачувати Україну у вогні по власних громадянах. Журналісти Вільного радіо проаналізували їхні закиди та пошукали підтвердження чи спростування тез. 

 

Обстріл Краматорського вокзалу: жертви, наслідки

Краматорський вокзал обстріляли вранці 8 квітня. Тоді там на евакуацію очікували кілька тисяч мешканців Донеччини та Луганщини. 

Там було ну може 10% чоловіків, а так 90% — це люди похилого віку, жінки та діти”, — розповідає в ефірі телемарафону очільник міста Олександр Гончаренко.

Спочатку з’явилася інформація, що росіяни вдарили по місту двома ракетами “Іскандер”, та пізніше керівник Донецької ОВА Павло Кириленко уточнив: на вокзал впали ракети системи “Точка-У”. 

За уточненою інформацією, краматорський вокзал атакували “Точкою- У”. Але суті злочину це не змінює. Росіяни точно знали, куди били і в кого цілили”, — написав голова Донеччини.

Через велику кількість поранених у лікарнях міста медикам на допомогу терміново прибули лікарі з інших міст. Для постраждалих знадобилися також додаткові карети “швидкої”, які могли б евакуювати їх до сусідньої Дніпропетровщини

Станом на 17:00 відомо про 50 загиблих від обстрілу, п’ятеро з них — діти. Ще 98 людей доставили до лікарень з пораненнями. Очікують також і тих, у кого симптоми травм проявляться через день-два.  

Як подали трагедію в російських ЗМІ

Майже одразу після вибуху ракет російські ЗМІ та підконтрольні окупантам Telegram-канали почали публікувати власні версії обстрілу у Краматорську. Майже всі їх згодом видалили чи відредагували. 

Так, пропагандистський канал “РИА Новости” ще о 10:25 повідомив, що ЗСУ начебто вдарили по Краматорську з “Точки-У”. Перша ж інформація з українських джерел почала находити лише через 5 хвилин після цього. 

Обстріл Краматорська: понад 50 загиблих та російська пропаганда
Скріншот: Telegram-канал Оперативний ЗСУ

Також було помітно, що публікацію про обстріл у Twitter росіяни зробили через TweetDeck — спеціальний сервіс для відкладеної публікації постів. Згодом новину видалили.

Разом з цим після обстрілу підконтрольними окупантам Telegram-каналами почала ширитися інформація, що обстріл все ж був зі сторони окупованої території, проте з приміткою, що “працювали” окупанти по позиціях ЗСУ. 

Обстріл Краматорська: понад 50 загиблих та російська пропаганда

Дуже швидко ці публікації або видалили, або замінили текст на аналогічний з “РИА Новости”. 

Обстріл Краматорська: понад 50 загиблих та російська пропаганда
Фото: SPRAVDI

Це не єдиний випадок, коли російська пропаганда викривляла факти щодо обстрілів цивільної інфраструктури. Так, ще до початку повномасштабної війни після обстрілу дитячого садочка в Станиці Луганській окупанти повідомляли, що обстріл вели з боку підконтрольної частини Луганщини, а сам дошкільний заклад знаходився на території т.з. “ЛНР”. Один із найяскравіших прикладів брехні у росЗМІ після початку повномасштабного нападу Росії — обстріл пологового будинку в Маріуполі. Тоді російські пропагандисти самі заплутались в свідченнях: то стріляли не росіяни, то все ж росіяни, але завдали удару по базі “нацбату Азов”. Для пропаганди і зараз використовують примусово вивезену одну з вагітних жінок, яка постраждала під час обстрілу. 

Читайте також:


Завантажити ще...