Одна з найбільших торговельних мереж порушує заборони та продає алкоголь військовим в Бахмуті (ФОТО)


image
Фото: Олександр Червоненко/Вільне радіо

Журналісти Вільного радіо стали свідками продажу великої кількості пива людям у “камуфляжі”. І, хоча це заборонено, на зауваження в магазині відповідають лише хамством.

 

Розпорядженням міської ради Бахмута з 2015 року в місті заборонений продаж алкоголю військовим. Цю місцеву норму не скасовують, адже велика кількість людей залишаються тут для проходження служби. Більшість торгових мереж погодились із такими місцевими правилами. Але ми все ж помітили порушення в одному з магазинів.

 

21:05 на годиннику, 6 грудня, АТБ по вулиці Ювілейна 43. Два чоловіка у формі взяли чимало пива і без перешкод купують його.  

В Бахмуті продають алкоголь військовим

(Фото: Вільне радіо)

Ми запитали в продавчині: чому вона продала алкоголь людям в формі, адже це заборонено. У відповідь отримали:

“З чого ти взяв, що вони військові? Тебе забула запитати, кому продавати”, — заявила касир.

Зазначимо, продавати алкоголь військовим не заборонено на законодавчому рівні, але обласні та місцеві органи самоврядування можуть вносити деякі корективи та мають право ввести заборону.

Таким чином, магазин мав би виконувати розпорядження обласної військово-цивільної адміністрації.

Журналісти Вільного радіо звернулись до прес-центру штабу ООС, щоб ті пояснили  цю ситуацію.

“Все приймається на рівні ВЦА. Тобто, якщо людина в формі, то їй не можна продавати”, — розповів прес-офіцер штабу ООС Олександр Ступун.

В Бахмуті продають алкоголь військовим

(Фото: Магазин Брусничка. Вільне радіо)

На час фіксації правопорушення, адміністратора або керуючої магазином не було, тому ми повернулись вже 7 грудня. Поспілкуватись з керівництвом вдалось не одразу. Адже, при спробі знімати в магазині, до нас підійшов охоронець та вимагав вимкнути камеру. Чому і яким розпорядженням це заборонено – пояснити не зміг.

Охоронець: На якій підставі я тобі повинен показати розпорядження?

Журналіст “ВР”: Чого ви звертаєтесь до нас “на ти”?

Охоронець: А хто ви такі? Я не “ти-каю”, просто говорю: ти спочатку був звичайною людиною, а зараз тепер — “Ви”.

Поспілкуватись з адміністратором у нас все ж вийшло. Однак, це не допомогло. Керуюча магазину підтримала продавчиню та відправила нас скаржитись у центральний офіс. Зазначимо, що залишити скаргу від простих громадян нам завадили. Аргументували дивно:

“Ви до мене звернулись, як журналісти, а не як громадяни. У вас навіть бейджи є. Ви вже представились”, — заявила керуюча магазином.

В прес-службі головного офісу “АТБ”, вибачились за поведінку персоналу  Бахмутського “АТБ”, прийняли наше звернення та пообіцяли розібратися з цією проблемою.  Поки про результат не повідомили.

Ми також звернулись і до військової комендатури, де нам розповіли, що вони постійно борються з цією проблемою. Більшість магазинів все ж не відпускають алкоголь військовим. Комендатура час від часу проводить рейди, щоб спіймати правопорушників. Карають і продавців (штраф максимум 500 гривень), і військовослужбовців (штраф від 2,5 до 4,5 тисячі гривень).

В Бахмуті продають алкоголь військовим

(Фото: Вільне радіо)

Але для цього потрібно застати обох “на гарячому”. Це не завжди вдається зробити. Тож, в штабі ООС закликають мешканців робити фото-фіксацію та надавати дані про такі порушення до місцевої військової комендатури або штабу ООС.

Журналісти “Вільного радіо” передали дані про інцидент в штаб Операції об’єднаних сил.

Додамо, що не всі магазини мережі “АТБ” ігнорують місцеві розпорядження. Наприклад, в Києві, де після 22:00 заборонено продаж алкоголю взагалі, – його завішують. Отже, подібні рішення все ж приймають на місцях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: