24 січня Артемівський міськрайонний суд продовжив дію запобіжного заходу для неповнолітнього Миколи Барабаша. Його та ще одного хлопця підозрюють у побитті волонтера Артема Мирошниченка, через яке чоловік помер.
Прокурори звернулися до суддів з клопотанням залишити Миколу Барабаша в СІЗО ще на 2 місяці. Вони пояснили, що на речах, залишених на місці злочину та у квартирі, де ночував Микола після побиття Артема Мирошниченка, знайшли кров. Наразі проводиться судово-генетична експертиза з метою встановити, кому належить ця кров. Результати експертизи можуть вплинути на хід розгляду справи, тож обвинувачення має їх дочекатися. Результати мають оголосити в середині лютого.
Крім того, прокурори закликали суддів не змінювати міру запобіжного заходу та не відпускати Барабаша під домашній арешт. Своє прохання вони обгрунтували тим, що Микола може втекти, переховуватися від слідства та намагатися впливати на свідків.
Адвокатка підсудного попросила, щоб засідання зробили закритим. Вона пояснила, що присутність преси матиме негативні наслідки для її підзахисного. Вона стверджує, що має докази викривлення фактів у ЗМІ. Через це, за її словами, невідомі надсилали Миколі повідомлення з погрозами. Втім, жодних доказів спотворення пресою реальних фактів вона не надала. Натомість, захисниця Барабаша показала публікації користувачів Facebook, які хибно назвати засобами масової інформації.
Суддівська колегія розглянула клопотання сторони захисту й задовольнила його частково. Суд вирішив, що представники преси не можуть слухати дебати сторін та свідчення самого Миколи.
Однак перш, ніж представників ЗМІ попросили вийти з залу суду, нам вдалося поспілкуватися з підсудним. Микола Барабаш розповів, що він сидить у слідчому ізоляторі з іще одним підсудним, який старший за нього на рік. Інших деталей про співкамерника він не розкрив. Хлопець додав, що на умови тримання у СІЗО не скаржиться.
Микола ще раз звернувся до батьків Артема Мирошниченка з вибаченнями.
“Мені дуже соромно за цей вчинок, я не хотів, щоб так вийшло. Мені дуже шкода”, – говорить Микола.
Після того, як судді вислухали кожну зі сторін та підсудного, пресу й вільних слухачів знов запросили до зали засідань. Суддівська колегія дійшла висновку, що Миколі Барабашу треба продовжити дію запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 1 березня 2020 року.
Нагадаємо, ввечері 29 листопада 2019 року на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили в мікрорайоні, де він мешкав. Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр — наздогнали чоловіка та почали його бити. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі.
Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.
5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення.
7 грудня Артемівський міськрайонний суд за новою підозрою відправив 17-річного Олександра Баришка на 2 місяці в СІЗО. 11 грудня на 60 днів арештували й 16-річного Миколу Барабаша. Обидва не мають права внести заставу.
Нападникам загрожує до 10 років тюрми.
Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня 2019 року. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.
Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.
Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.
Читайте також: