Територіальні громади України запрошують взяти участь у конкурсі, головним призом якого стане допомога з впровадженням сучасних технологій для комфортного життя мешканців. Громаду-переможця консультуватимуть IT-спеціалісти, які до цього брали участь у створенні Smart City у столиці.
Про це Вільному радіо розповів експерт проєкту “Smart City” компанії FDI Владислав Шалений.
Фахівці цієї компанії протягом 5 років займалися розробкою проєкту “Smart City – Київ”.
“Ми впровадили 68 систем у муніципальну сферу міста. Нещодавно Київ увійшов до сотні найкращих міст світу. На основі нашого досвіду ми вирішили рухатися всією Україною”, – каже Владислав Шалений.
За його словами, у громаді, яка здобуде перемогу в конкурсі, проведуть глибокий аналіз усіх муніципальних сфер. На це піде близько тижня. Зазвичай, такий аудит платний, але громада-призерка отримає все безкоштовно.
“Наші компетентні працівники поспілкуються з кожним департаментом, управлінням, комунальною службою і запропонують чіткий план на 2-3 роки з введення системи “розумного міста”. Це CRM-система (програмне забезпечення, яке автоматизує стратегії взаємодії з клієнтами) служби мера, для пільговиків, реєстр дітей, запис до школи тощо. Тобто, громада отримає план куди їй рухатися в плані цифрової трансформації, а також рекомендації стосовно партнерів, з якими це можна робити”, – говорить спеціаліст.
Він додав, що разом з планом громада отримає також готові рішення, якими вона зможе скористуватися.
Реєстрація триватиме до 30 листопада, а переможця планують обрати 2 грудня.
Як зазначає Владислав Шалений, при розгляді кандидатур найбільшу увагу звертатимуть на правильність заповнення анкети. Вона налічує 60 питань, і учасники конкурсу мають відповісти на кожне з них якомога докладніше.
“Ми будемо виходити з того, кому цей проєкт буде більш потрібним і для кого б це дорожче обійшлося. При заповненні треба вказати населення, територію. Тобто, зробимо подарунок тій громаді, яка цього безпосередньо потребує. Якщо ж в анкеті будуть відповіді лише на 30 запитань, буде зрозуміло, що це не так вже й потрібно”, – пояснює спеціаліст проєкту “Smart City”.
Заповнити анкету можна за посиланням.
Зазначимо, ідею “розумного міста” вже розвивають на Донеччині. Так, у Вугледарі, Дружківці, Слов’янську та Торецьку за підтримки ООН запустили мобільний додаток “Smart місто”. У ньому можна отримати актуальну інформацію від усіх місцевих служб, звернутися до мера або депутата, надіслати запит на отримання публічної інформації, підтримати петицію або проєкт “Бюджету участі”, знайти номери місцевих управлінь тощо. Такий самий додаток мали запустити у Бахмуті, але ідею так і не впровадили. Однак нещодавно тут поставили систему відслідковування тролейбусів. Тепер їхній рух відображається на сайті.
Читайте також: