Одразу кілька творів про війну на Донбасі отримали Шевченківську премію


image
Фото: Shutterstock

Лауреатами престижної української премії стали одразу кілька митців, чиї твори присвячені війні на Донбасі. Комітет з національної премії України імені Тараса Шевченка визначив переможців премії 2020 року.

Про це повідомляє Суспільне.UA.

У номінації “Публіцистика, журналістика” перемогла книга “Дівчата зрізають коси” воєнної кореспондентки Євгенії Подобної. У книзі зібрані спогади 25 жінок, які протягом 2014 – 2018 років воювали на сході України у складі ЗСУ та добровольчих підрозділів. Вони здійснювали бойові операції на Донеччині й Луганщині та брали участь у звільненні населених пунктів від окупантів. Героїні книги згадують про своїх побратимів і місцевих, описують побут військових, а також торкаються теми становища жінки в українській армії. Поряд з розповідями розміщені світлини з зони бойових дій.

Одразу кілька творів про війну на Донбасі отримали Шевченківську премію

Переможцем у номінації “Музичне мистецтво” став альбом “Шлях” 2016 року етно-хаос гурту “ДахаБраха”. Це квартет, учасниками якого є Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська та Ірина Коваленко. За їхніми словами, альбом створювався у складний для України час.

“Ми хочемо присвятити його тим, хто віддав своє життя за нашу свободу, тим, хто продовжує стояти на її сторожі й тим, хто йде непростим шляхом вільної людини, не втрачаючи надії”, – повідомляють автори в анотації до альбому.

Одразу кілька творів про війну на Донбасі отримали Шевченківську премію

Лауреатом у номінації “Візуальні мистецтва” став Олександр Глядєлов з мистецьким проєктом “Карусель”. У ньому поєднані фотографії, зроблені в різних локаціях і в різний час. Так, на світлинах зображений побут дитячого інтернату, життя за тюремними ґратами та кадри з в’язничної лікарні. Також у своєму проєкті автор відтворює воєнну українську реальність. Автор каже, що усі світлини у послідовності формують цілісне полотно колективної біографії.

Одразу кілька творів про війну на Донбасі отримали Шевченківську премію

Для довідки:
Національна премія України імені Тараса Шевченка – це найвища відзнака за вагомий внесок у розвиток української культури та мистецтва. Лауреатів премії визначають в області літератури, образотворчого мистецтва, музики, кінематографа та театрального мистецтва. Нагороду вручають щорічно з 1961 року.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: