Офіс прокурора МКС розслідує справу України
Фото з відкритих джерел

Варто відзначити, що в тексті чітко простежується результат хорошої роботи українських неурядових організацій. Однак до судового розгляду матеріали ще не готові.

 

 

 

У звіті вказують, що наразі слідство на завершальній стадії. Співробітники офісу Прокурора МКС провели консультації з Генеральною прокуратурою України та організаціями громадянського суспільства для перевірки відомостей про злочини. Після завершення слідства справу передадуть до суду, але якому саме – ще визначаються.

Однак, в цілому попереднє розслідування йде повільно. Воно стосується злочинів проти Майдану і злочинів, вчинених в Криму та на Донбасі. Можливими, але ще не доведеними вважають зникнення та вбивства, жорстоке поводження, примусовий призов жителів Криму на службу до Збройних Сил Російської Федерації, порушення права на справедливе та нормальне судочинство, переміщення частини цивільного населення Російської Федерації в Крим і частини населення Криму за межі його території, захоплення майна, переслідування кримських татар.

Як і раніше, датою початку збройного українсько-російського конфлікту вказують липень 2014 року. Але розглядають заяви про те, що Російська Федерація здійснювала загальний контроль над збройними групами в Україні і раніше.

Також у звіті зазначено, що  збройні групи, які діють на сході України, включно з «ЛНР» і «ДНР», достатньо організовані, щоб розглядати їх як сторони неміжнародного збройного конфлікту.

Оскільки кваліфікація ситуації на Донбасі ще не є остаточною, Офіс Прокурора МКС щодо ситуації на Донбасі розглядає положення Римського статуту, які застосовуються як до міжнародних збройних конфліктів, так і до неміжнародних збройних конфліктів.

Додамо, що Україна продовжує через суд доводити, що Росія керує війною на Донбасі. Наприкінці 2018 року Міністерство юстиції України передало до Європейського суду з прав людини звіти і детальну інформацію про російських військових, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Нагадаємо, міжнародне слідство за справою збитого малазійського літака МН17 вже доходить кінця. Наразі триває підготовка передачі матеріалів до суду. З української сторони розслідування завершене, але терміни передачі справи до суду залежать від голландських слідчих.


Завантажити ще...