Підтримати
азотна хмара у Сєвєродонецьку
Фото: Telegram/ Сергій Гайдай

Ввечері 31 травня військові РФ обстріляли Сєвєродонецьк з повітря. Під удар потрапив хімзавод та цистерна з азотною кислотою. Мешканців закликають не виходити з укриттів та закрити рота, очі і ніс. 

 

Про це повідомляє керівник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. 

“Авіаудар по Сєвєродонецьку. рашисти влучили у цистерну з азотною кислотою на хімзаводі‼️ Терміново‼️ Мешканці області!! Не виходьте з укриттів!!”,  —  пише Гайдай. 

азотна хмара у Сєвєродонецьку
Токсична хмара у житловому кварталі Сєвєродонецька. Фото: Telegram/ Сергій Гайдай


Людям, які залишилися на вільній Луганщині та не мають зв’язку, інформацію повідомляють на місцях оперативні служби. Необхідно слідкувати за напрямом вітру, зазначає Сергій Гайдай.

Тому що пара азотної кислоти подразнює дихальні шляхи. Симптоми такі:

  • при слабких отруєннях з’являються ознаки бронхіту, запаморочення, сонливості; 
  • при важких отруєннях – набряк легенів. 

Як захиститись?

Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами. За їх відсутності підготуйте захисні маски для обличчя, просочені содовим розчином. 

При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору.

азотна хмара у Сєвєродонецьку
Фото: Telegram/ Сергій Гайдай

Перша допомога 

  • При потраплянні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин.  
  • При потраплянні на шкіру – уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При проковтуванні азотної кислоти треба промити шлунок великою кількістю води.

 30 травня керівник Донеччини Павло Кириленко повідомив про витік аміаку з аміакопроводу в Бахмутському районі. Наразі запах відчувають мешканці села Травневе у зоні активних боїв. Решта населених пунктів разом з Бахмутом  — поза зоною ураження.

Читайте також:


Завантажити ще...