Зображення до посту Окупанти просунулись на Бахмутському напрямку, однак про оточення міста не йдеться, — ISW
Фото: Facebook/Генеральний штаб ЗСУ

Ватажки підконтрольних Кремлю адміністрацій заявили, що Бахмут нібито от-от потрапить в “оперативне оточення” окупантів. Аналітики з Інституту вивчення війни вважають, що загарбники ймовірно мають успіхи, однак на 15 км південніше Бахмута. Навколо міста точаться важкі бої, й швидко оточити його окупантам не вдасться. У Генштабі це поки не коментують.

 

Ватажки окупантів заявляють, що російська армія під Бахмутом начебто скоро має оточити місто.

“Щодо Артемівська (Бахмута, — ред.) ситуація залишається складною, але однозначно наші підрозділи, зокрема підрозділ “Вагнера”, просуваються вперед. Це вже не лише озвучені населені пункти, а й успіх ще й на околицях безпосередньо самого Артемівська (Бахмута, — ред.). Ситуація оперативного оточення досить близька”, — передають слова ватажка т.з. “ДНР” Дениса Пушиліна пропагандистські канали.

Аналітики з Інституту вивчення війни вважають, що окупанти перебільшують свої успіхи. За їхніми даними, росіянам ймовірно вдалося захопити Озарянівку, яка знаходиться на 15 км південніше від Бахмута, поряд з Курдюмівкою. Це підтверджують і активісти з мапи Deepstatemap, які аналізують ситуацію на лінії фронту.

Окупанти просунулись на Бахмутському напрямку, однак про оточення міста не йдеться, — ISW 1
Мапа за 25 та 29 листопада. Скріншот: deepstatemap.live

Втім у відкритих джерелах немає підтверджень, що окупантам вдалося захопити Курдюмівку, Кліщіївку, Андріївку, Зеленопілля, Підгородне та Спірне, які б допомогли оточити Бахмут хоча б з півдня і сходу.

Навіть якби росіянам вдалося захопити зазначені населені пункти, це все одно суттєво не загрожувало б трасам Т0513 з Бахмута у Сіверськ та Т0504 з Бахмута в Костянтинівку, вважають аналітики.

Втім навіть якщо обидві траси будуть прострілювати, є ще мережа сільських доріг, які з’єднуються з Бахмутом на півночі та заході міста.

Найближчі до Бахмута позиції російської армії знаходяться поряд з Кліщіївкою та Підгородним. Однак вони ведуть до підготовлених оборонних укріплень ЗСУ. Щоб просунутись далі, окупантам необхідно перетнути 3 км відкритих полів, на яких немає де сховатись.

Отже, аналітики з Інституту вивчення війни вважають, що протягом 27-28 листопада російські сили дійсно дещо просунулись. Однак заяви щодо “наближення оперативного оточення” Бахмута скоріше за все є інформаційною операцією російської пропаганди. Оточити Бахмут, як цього вимагає командування окупантів, швидко не вдасться.

Офіційних коментарів щодо заяв окупантів від Генштабу ЗСУ чи інших українських відомств поки не надходило.

Нагадаємо, щоденно російські загарбники на Бахмутському напрямку завдають 180-200 ударів з артилерії. Цей напрямок залишається  одним із найскладніших на лінії фронту, та попри це окупанти й надалі не можуть прорвати тут лінію оборони.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...