Зображення до посту Окупанти влучили в історичну будівлю Бахмутської школи мистецтв: деталі
Фото: Facebook/Евгенiя Гринь

Російська армія влучила ракетою в будівлю Бахмутської школи мистецтв. Більшість техніки та інструментів встигли евакуювати звідти раніше. Однак деякі важкі інструменти, які не вдалося вивезти, тепер можуть зіпсуватись від вологи.

 

Про обстріл Бахмутської школи мистецтв №1 розповіла Вільному радіо її директорка Євгенія Гринь.

У будівлю школи російська армія влучила під час чергового обстрілу міста вранці 22 грудня.

“Мене тільки втішає те, що там стіни завширшки 80 сантиметрів, і, можливо, це допоможе будівлі встояти й не завалитися. Бо там такий кут тепер, хвилююсь, як би він весь не впав”, — каже Євгенія Гринь.

Постраждалих внаслідок обстрілу немає — останні місяці заклад працює у дистанційному режимі.

“Всередині всі меблі і все лежить у цій тирсі, яка летіла. Відбудувати це буде складно, бо будівля стара і ця цегла 1896 року. Я просила, щоб позбирали та зберегли цю саму цеглу”, — каже директорка школи.

Евакуювати інструменти та техніку здебільшого встигли, але не все.

“Більшість вдалося евакуювати, але ж як ви можете евакуювати фортепіано? Вони дуже важкі і їх нема куди везти. В кожному нашому класі стоїть по два фортепіано. Також ще роялі залишились на сцені”, — розповідає директорка школи мистецтв.

Тепер, каже Євгенія Гринь, музичні інструменти можуть зіпсуватися від потрапляння на них вологи.

“Якщо [Бахмутський] коледж [мистецтв] виїхав у якесь приміщення й там працює, то ми всі працюємо на відстані та не могли все вивезти”, — пояснює співрозмовниця.

Втім решту устаткування вдалося вивезти, це:

  • мідні музичні інструменти;
  • комп’ютерна техніка;
  • домри;
  • скрипки;
  • віолончелі;
  • електроні музичні інструменти та інше.

Бахмутська школа мистецтв була останньою непошкодженою будівлею серед закладів культури у громаді, додає Євгенія Гринь.

“Всі заклади культури в нашій громаді вже пошкоджені: перша наша будівля вся без вікон, Опитненську школу розбили, Сіверська, де було наше методичне об’єднання, розбита, Часовоярську розбили”, — перераховує посадовиця.

Бахмутська школа мистецтв — це фактично дві окремі будівлі, які стоять поруч. Ту частину, в яку нещодавно влучили російські окупанти, побудували 1912-го як комерційний клуб, а другу — 1896-го.

Цю перлину архітектури звели в архітектурному стилі історизму з елементами модерну. Її фасади прикрашають ажурні автентичні навіси та балкони з кованими решітками. Засновницею школи 1903 року вважається Адель Давидівна Мерейнес.

Окупанти влучили в історичну будівлю Бахмутської школи мистецтв: деталі 1
Ймовірне фото засновниці музичних курсів у Бахмуті Адель Давидівни Мерейнес: artschool.co.ua

За спогадами бахмутянина Давіда Тітієвського, після Другої світової війни приблизно там, де зараз пробитий фасад, працювали пошта й телеграф. А з середини 1960-х в обох будівлях уже працювала дитяча музична школа, денне та вечірнє відділення.

Окупанти влучили в історичну будівлю Бахмутської школи мистецтв: деталі 2
Фото музичної школи у середині XX сторіччя: artschool.co.ua

Нагадаємо, днями під час обстрілів тієї ж частини Бахмута окупанти влучили у будівлю Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця. Згоріли концертна та спортивна зали. Цей заклад капітально відремонтували 2 роки тому.

Читайте також:


Цей матеріал створено у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю автора і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Спонсор Спонсор

Завантажити ще...