image

Окуповану територію Донеччини поділили на громади

|
11 Липня 2019

Кабмін затвердив зміни до Перспективного плану формування територіальних громад Донецької області, і поділив непідконтрольну українській владі територію на 20 потенційних ОТГ. 

 

Про це Вільному радіо розповіли в Донецькому центрі розвитку місцевого самоврядування. 

Втім, про реформи на окупованій території говорити зарано – децентралізація можлива лише після повернення туди української влади.

Як розповів Вільному радіо радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Максим Ткач, відповідно до оновленого Перспективного плану, на тимчасово непідконтрольній українській владі території планується створити 20 об’єднаних територіальних громад. Загалом виходить, що на всій території Донеччини має бути утворено 65 ОТГ.

 “Це більше символічний знак для жителів тих територій, що ми єдина країна і реформи, які проводяться в Україні стосуються також жителів цих територій, непідконтрольних зараз уряду України”, — розповідає Максим Ткач. 

На тимчасово непідконтрольній території за Перспективним планом мають створити різні громади: міські, сільські та селищні. В деяких з них вийде так, що одне місто буде підпорядковане іншому. 

Але про економіку і інфраструктуру в “нових” ОТГ говорити поки неможливо, бо достовірної інформації про це немає, і отримати її зараз — неможливо. 

“Формування потенційних ОТГ передбачено перспективними планами областей як на підконтрольній так і на непідконтрольній уряду території формується згідно з методикою формування ОТГ. Спочатку обираються міста обласного значення, навколо яких обмальовується територія десь близько 25 кілометрів”,  — коментує Максим Ткач.

Зазначимо, Донецька область увійшла до переліку лідерів  за показником покриття об’єднаними громадами в Перспективному плані та стала на одну сходинку з іншими 7 областями. За загальним рейтингом областей щодо формування ОТГ Донеччина посідає десяте місце.

Нагадаємо, 26 червня депутати проголосували за утворення Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади

На засіданні також ліквідували всі селищні ради, які входять до складу Бахмутської ОТГ, а чинних голів сільрад та секретарів сільських рад зробили старостами. Але з приставкою виконуючий(-ча) обов’язки (в.о.), поки не проведуть місцеві вибори 2020 року.

В коментарі Вільному радіо секретар Бахмутської міської ради пояснила, що депутати голосували за створення Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади. Тож мер Бахмута Олексій Рева залишається на своїй посаді, та його повноваження поширюються на всю територіальну громаду.

В ОТГ входить 5 старостинських округів, які контролюють 17 населених пунктів.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: