Адмінцентр Нікольської громади можуть перейменувати у межах деколонізації
Микільське на мапі. Фото: Wikimedia

Селище Микільське у Нікольській громаді може отримати нову назву — у межах деколонізації топонімії. Перейменування нині окупованого населеного пункту ініціювала легітимна влада, а місцеві жителі підтримали ідею під час громадського обговорення. Яку назву отримає селище, аби позбутися пропаганди російської імперської політики — розповідаємо далі. 

Про можливе перейменування відзвітували у Нікольській селищній раді. 

Так, місцева влада підбила підсумки громадського обговорення, на якому запропонували перейменувати адміністративний центр Нікольської громади — селище Микільське — на Нікольське. Нині населений пункт Маріупольського району під тимчасовою окупацією російських військ.

Аби запитати думку місцевих, посадовці створили Google-форму для електронних консультацій. В опитуванні взяв участь 101 мешканець Нікольської громади. Більшість із них підтримали чергове перейменування Микільського в межах деколонізації — 99 — за.

Тож тепер з урахуванням закону, громадської думки та рекомендацій комісії влада подасть пропозицію до Верховної Ради України.

Зазначимо, що до 2016 року селище мало назву Володарське, яку згодом пропонували замінити на Володар у межах декомунізації. Однак, за рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті, зупинилися на Микільському.

Під час відкритого вторгнення та окупації Маріупольського району росіяни “повернули” населеному пункту радянську назву — Володарське.

Нагадаємо, у Києві з’явився новий осередок підтримки для жителів Нікольської громади, але відвідати його можуть й охочі жителі Маріупольського району. На базі хабу видають гумдопомогу, проводять культурні заходи та надають адміністративні послуги. 


Завантажити ще...