Зображення до посту Олег Сенцов припинив голодування
Фото: Людмила Денісова
string(41) "Фото: Людмила Денісова"

Це офіційно підтвердила уповноважена Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова.

“Олег Сенцов припинив голодування. Це означає, що він у критичному стані, практично за межею”, — написала Денісова у своєму Фейсбук.

Омбудсмен зазначила, що в РФ виключно словесно, без жодних підтверджуючих документів запевнили, що стан ув’язненого задовільний. Проте Денісова таким заявам не довіряє.

“Неправда. Вони б його тоді не «вмовляли» припинити голодування і постійно не тиснули б на політв’язня психологічно”, — додала Денісова.

Також вона зазначила, що найближчім часом планує відвідати Олега Сенцова в колонії Лабитнангі.

Однак, це буде не перша спроба українського представника потрапити до політв’язня. Всі попередні завершились невдало. Російська сторона не дає українським колегам особисто перевірити стан Сенцова.

Нагадаємо, Росія засудила Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у створенні терористичної організації в Криму. Він звинувачення не визнає. Сенцов голодував 145 днів. Значний час він знаходився на підтримуючій терапії – режисеру вводили глюкозу. Сенцов голодував на знак протесту проти свавілля Кремлівської влади та закликав звільнити політв’язнів Кремля з українським паспортом.

Зазначимо, нещодавно Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов Сенцова. У поданому до суду документі ув’язнений скаржиться на тортури, порушення права на свободу і безпеку.

Крім Олега Сенцова за сфабрикованими справами у РФ незаконно утримують  понад 70 громадян з українськими паспортами. Станом на 5 жовтня Володимир Балух голодує вже 201 день. Російське слідство звинувачувало Балуха в зберіганні зброї. Сам він каже, що зазнав репресій через проукраїнську позицію, зокрема ‒ через прапор України, який був на подвір’ї його будинку на вже окупованому півострові.

Крім того, ув’язнений в самопроголошеній “ДНР” журналіст Станіслав Асєєв, за непідтвердженою інформацію,  1 липня 2018 також оголосив голодування.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...