Уповноважені з прав людини країн подивились на облаштування КПВВ Майорське, поспілкувались із прикордонниками, а також людьми, що перетинають лінію розмежування.
Ревізори заявляють: на КПВВ “Майорське” ситуація з дотримання прав людини покращується.
“Я можу констатувати, що я була в багатьох контрольно пропускних пунктах, що ситуація покращується. Перетнути лінію зіткнення тепер можно швидко. Це може зробити навіть людина, яка не ходить пішки, наприклад, що я сама бачила на КПВВ”, — розповіла Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова.
Омбудсмен додала, що до органів влади питання ще залишаються. В тому числі до покращення умов перетину, або дотримання санітарних норм.
“Поспілкувалася з людьми, вислухала проблеми, їх вдосталь. На КПВВ доводиться чекати інколи по 3 години. Пояснюють, що це проблеми з інтернетом”, — повідомила Денісова.
Крім того, вона додала, що мобільний пункт “Ощадбанку” працює нерегулярно, хоча має працювати за графіком.
Зазначимо, що на державному рівні досі не затверджено порядок перетину лінії розмежування. Тож, в очікуванні нормативних актів, діють на КПВВ за розпорядженнями командуючого. При цьому до деяких з них є питання. Наприклад, до обмеження руху з вантажем – з ним перетинати пункт в’їзду-виїзду можна не більше 1 разу на добу.
На питання журналістів Вільного радіо чи відповідає нормам прав людини нове розпорядження від штабу ООС відповіли неоднозначно.
“Розпорядження прийнято відповідно до чинного законодавства України. В постанові Кабінету міністрів йдеться, що Командувач ОС може вносити зміни до правил переміщення внутрішніх осіб. Положення введено з метою недопущення корупційних схем під час перетинання КПВВ”, — розповів Наєв.
Денісова додала, що вона звернеться до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, щодо прийняття акту про порядок перетину лінії зіткнення.
Також командувач додав, що відповідно до розпорядження, максимальна вага вантажа становить 75 кілограм загальною вартістю 10 тисяч гривень.