Омбудсмени України та Литви перевірили, наскільки дотримуються прав людини на КПВВ в Донецькій області


image
Фото: Facebook Людмила Денісова

Уповноважені з прав людини країн подивились на облаштування КПВВ Майорське, поспілкувались із прикордонниками, а також людьми, що перетинають лінію розмежування.

 

Ревізори заявляють: на КПВВ “Майорське” ситуація з дотримання прав людини покращується.

“Я можу констатувати, що я була в багатьох контрольно пропускних пунктах, що ситуація покращується. Перетнути лінію зіткнення тепер можно швидко. Це може зробити навіть людина, яка не ходить пішки, наприклад, що я сама бачила на КПВВ”, — розповіла Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова.

Омбудсмен додала, що до органів влади питання ще залишаються. В тому числі до покращення умов перетину, або дотримання санітарних норм.

“Поспілкувалася з людьми, вислухала проблеми, їх вдосталь. На КПВВ доводиться чекати інколи по 3 години. Пояснюють, що це проблеми з інтернетом”, — повідомила Денісова.

В Бахмут приїхала Людмила Денісова, щоб перевірити роботу КПВВ

Крім того, вона додала, що мобільний пункт “Ощадбанку” працює нерегулярно, хоча має працювати за графіком.

Зазначимо, що на державному рівні досі не затверджено порядок перетину лінії розмежування. Тож, в очікуванні нормативних актів, діють на КПВВ за розпорядженнями командуючого. При цьому до деяких з них є питання. Наприклад, до обмеження руху з вантажем – з ним перетинати пункт в’їзду-виїзду можна не більше 1 разу на добу.

В Бахмут приїхала Людмила Денісова, щоб перевірити роботу КПВВ

На питання журналістів Вільного радіо чи відповідає нормам прав людини нове розпорядження від штабу ООС відповіли неоднозначно.  

“Розпорядження прийнято відповідно до чинного законодавства України. В постанові Кабінету міністрів йдеться, що Командувач ОС може вносити зміни до правил переміщення внутрішніх осіб. Положення введено з метою недопущення корупційних схем під час перетинання КПВВ”, — розповів Наєв.

Денісова додала, що вона звернеться до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, щодо прийняття акту про порядок перетину лінії зіткнення.

Також командувач додав, що відповідно до розпорядження, максимальна вага вантажа становить 75 кілограм загальною вартістю 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова запланувала приїзд до Бахмута, щоб перевірити роботу КПВВ “Майорське”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: