Механізм, що є зараз, в ООН вважають фактично дискримінаційним. І просять зрівняти з усіма права громадян з пропискою на сході країни
“Настав час скасувати прив’язку місця реєстрації до виплати пенсій та створити простий механізм їх виплати на підконтрольній уряду території, через українські банки пенсіонерам незалежно від місця їхнього постійного проживання”, – цитує заступницю представника агентства ООН у справах біженців в Україні Ноель Калхун прес-служба ООН.
З 2014 року усі пенсіонери, які живуть на території ООС (АТО), можуть отримувати пенсію лише після реєстрації, як переселенці, і підтвердженні через верифікацію.
“З червня 2016 року понад 1,2 млн. осіб з непідконтрольних уряду територій отримували пенсії, з липня 2018 р., лише 477 тис.людей продовжили їх отримувати. Верховний Суд підтвердив, що результати згаданих перевірок не дають законних підстав припиняти виплати пенсії” — йдеться у повідомленні прес-служби ООН.
Представники ООН посилаються на рішення, що винесла Велика палата Верховного Суду України кілька тижнів тому. Судді стали на бік пенсіонера з реєстрацією в Донецькій області та зобов’язали виплатити йому заборговану майже за півтора роки пенсію (з квітня 2017 року).
Представники ООН у справах біженців очікують, що рішення Верховного Суду України допоможе спростити процедуру, яка дозволить вимушеним переселенцям та іншим людям, що постраждали від конфлікту, отримувати свої пенсії вчасно, як і решті громадян України.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.