Сезон теплих батарей мав стартувати у Бахмуті ще 16 жовтня. Його кілька разів переносили, і остаточно запланували на 29 число. Однак сьогодні вже 30, і батареї все ще холодні. Теплопостачальник пояснив в чому виникла проблема та коли можна очікувати опалення.
Про це Вільному радіо розповів заступник директора ТОВ Бахмут-Енергія Сергій Логвінов.
“Опалення мали включити ще вчора ввечері о дев’ятій годині. Однак цього не сталося лише тому, що НАК “Нафтогаз Україна” технічно не може внести нас на єдину електронну платформу споживачів газу”, — говорить посадовець.
Заступник директора ТОВ Бахмут-Енергія наголошує, що на місцевому рівні до старту опалювального сезону все готове. Тепер питання за швидкістю вирішення проблем у Нафтогазі.
“Ця проблема може вирішитися будь-якої хвилини, як тільки технічно це зможуть зробити”, — коментує Сергій Логвінов.
Нагадаємо, це вже четверта затримка опалювального сезону в цьому році. Спочатку теплі батареї в оселях мешканців міста мали бути ще 16 жовтня. Але через сприятливі погодні умови старт опалення перенесли. Подібна ситуація була і в минулому році. Тоді опалення в Бахмуті дали пізніше, ніж було заплановано. Спочатку погода в місті була теплою, тому старт опалювального сезону переносили.
Однак, коли в домівках бахмутян стало дійсно холодно, опалення ввімкнули не одразу. Виявилось, що газовики запломбували всі котельні. “Донецькоблгаз” заборонив вмикати котельні через борг у 400 мільйонів гривень. Вже в листопаді 2018 року кабінет міністрів своєю постановою заборонив відключати котельні через борги за газ. Цього року питання теж не вирішене. Бахмутський теплопостачальник очолює список боржників “Нафтогазу Україна” по Донецькій області. Тому в компанії вирішили взяти 35 млн гривень у банку, щоб увімкнути опалення.
В той же час бахмутяни заборгували компанії ТОВ “Бахмут-Енергія” 100 мільйонів гривень за опалення.
Зазначимо, очільник Донецької облдержадміністрації заявив, що область готова до опалювального сезону на 98%. А прифронтовим селам допомагатимуть з вугіллям.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.