Цьогоріч у місті Святогірськ та навколишніх селах централізованого опалення не буде — росіяни зруйнували обстрілами газові мости у громаді. Жителям багатоповерхівок не допоміг би й ремонт мереж — людей у громаді залишилося мало, тож газовики не можуть перевірити обладнання у зачинених квартирах. У приватному секторі цієї зими грітимуться завдяки індивідуальному опаленню. Влада обіцяє допомагати з пічками, вугіллям та дровами. Але з деревиною проблеми — лісники не можуть потрапити у заміновані ліси. 

 

За словами начальника Святогірської військової адміністрації Володимира Рибалкіна, нині у громаді мешкають  2800 людей, близько 980 із них — у самому Святогірську.

“Наразі газових мостів немає, тому газу не буде. Будинки, які були на газовому опаленні — вони не під’єднані. Тут ще й річ у тім, що ми не маємо доступу до квартир. Навіть якби ми могли відновити газопостачання — є 609 квартир, [але ми] на сьогодні маємо доступ тільки у 222 квартири. Тобто власники не дають доступ і ми не можемо туди потрапити, аби подивитися, у якому стані опалення всередині квартири. І це теж призупиняє початок опалювального сезону”, — розповів Володимир Рибалкін у коментарі Вільному радіо.

За словами начальника військової адміністрації, нині у половині багатоповерхівок Святогірська мережі опалення розмерзлися — там розірвані труби. В таких будинках наразі мешкають близько 180 людей.

У жителів приватного сектору Святогірська опалення індивідуальне. Цьогоріч вони обігріватимуть свої будинки вугіллям та дровами. Деревину мали б заготовувати у лісах поблизу Святогірська. Та ці території заміновані, каже в.о. директора національного природного парку  “Святі гори” Сергій Приймачук.

“Дрова національний природний парк неспроможний поставити, тому що там заміновано. І ми ще документи  тільки готуємо: ліміти, дозволи. Для того, щоб потім хоча б мінімум дров взяти, потрібно, щоб ми розміновували і поетапно запускали туди людей, щоб вони могли добувати деревину. А ми не можемо туди зайти. Розміновують екіпажі з розмінування кожного дня, але це дуже кропітка робота, дуже повільна. Але ми сподіваємось, що природа нас буде щадити, як і минулої зими”, — розповів Сергій Приймачук у коментарі Вільному радіо.

Нагадаємо, через пошкодження житлово-комунальної інфраструктури цьогоріч централізованого теплопостачання не буде також в Авдіївській, Вугледарській, Лиманській та Мар’їнський громадах. На опалення не зможуть розраховувати й мешканці усіх громад Бахмутського району — Бахмутської, Званівської, Сіверської, Торецької та Часовоярської. Місцева влада обіцяє забезпечити місцевих пічками-“буржуйками”, булер’янами та вугіллям. Останнє проситимуть у благодійників.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...