Пікетувальники з міськгазу продовжують готуватися до страйку через низькі зарплати. Кажуть: якщо не будуть вирішені їхні проблеми ㅡ початок опалювального сезону під загрозою. Вільне радіо вирішило дізнатися, як протест може вплинути на опалювальний сезон в місті.
Опалювальний сезон в Бахмуті за планом розпочнеться 16 жовтня. До нього все підготували, ㅡ запевняють в тепломережі “Бахмут-Енергія”. Однак додають: якщо працівники все ж розпочнуть страйк, проблеми виникнуть пізніше.
“Якщо пікетувальники зовсім припинять свою роботу, все буде працювати, однак до першої аварійної ситуації. Якщо будуть проблеми з постачанням газу до котелень, проблеми можуть виникнути у всього міста, це потрібно розуміти”, ㅡ каже в коментарі Вільному радио заступник директора по фінаносим питанням ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов. Варто зазначити, що міськгаз не тільки транспортує газ по трубах, а й стежить за їх станом.
Про загрозу виникнення аварійних ситуації говорили пікетувальники ще на зустрічі з представником облгазу, 4 вересня . Працівники міськгазу кидати роботу зовсім бояться, бо в Україні вже зафіксовані випадки вибухів в житлових будинках. Однак відповідальність, в разі надзвичайної ситуації, на себе брати не збираються.
“Хто буде відповідати, якщо завтра на повітря злетить дім? Якщо завтра перекриють подачу газу? В облгазі винними точно не будуть, винними будуть співробітники на місці. Кого засудили при вибухах житлових будинків в Харкові? Засудили головного інженера”, ㅡ зазначав на зустрічі, заступник профкомітету Сергій Мануйло.
Зазначу, що в управлінні облгазу пообіцяли підняти зарплати пікетувальникам тільки після підвищення ціни на газ. Зараз в середньому в міськгазі отримують 2300 гривень в місяць.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.