Опануй мову онлайн: 10 корисних ресурсів для вивчення української

Ця добірка стане у пригоді тим, хто хоче підвищити свої знання з української мови або вивчити її з нуля. Особливо актуально це для переселенців, які до евакуації жили у російськомовному оточенні.
Курс на Prometheus. Освітня платформа “Є-Мова” створила безкоштовний курс української мови, який можна пройти на порталі Prometheus. Ця програма розрахована на отримання елементарного рівня володіння мовою А1-А2. Під час проходження курсу учень складатиме тести, які перевіряють, наскільки він запам’ятав і зрозумів матеріал. Наостанок потрібно скласти фінальний онлайн-іспит. Після цього випускник отримає відповідний сертифікат про проходження курсу.
“Мова — ДНК нації”. Це освітній проєкт для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. Автори проєкту хочуть, щоб люди закохалися в рідну мову, тому роблять багато красивих ілюстрацій, які допомагають вчитися із задоволенням і краще засвоювати правила. Тут ви можете виконувати вправи, а також перевірити свої знання за допомогою інтерактивного тесту.
Заняття від Українського католицького університету. Регулярно УКУ організовує онлайн-курси з української мови та культури. На їхньому сайті ви можете переглянути курси, які вже відбулися, а також слідкувати за оновленнями, щоб записатися на заняття і відвідувати їх в режимі онлайн.
Освітній хаб міста Києва. Це безкоштовний курс, який складається з трьох модулів: мова та мовлення, правопис та ділова українська мова. Кожний модуль представляють різні філологи-викладачі, які допоможуть опанувати українську будь-кому, хто цього дійсно хоче.
Відеокурси від Є-мова та sweet.tv. Платформа “Є-мова” також створила відеокурси з української. У 12 уроках розкривають багато тем: від привітання і знайомства до розмов про професії, зовнішній вигляд, свята тощо.
Заняття в YouTube. На відеохостингу YouTube є канал “Безкоштовні курси української мови”. Там є відео про те, чому говорити українською важливо, уроки про правильне вживання українських слів, нова лексика з різних серіалів та фільмів тощо. Також тут можна пройти аудіювання за різними рівнями володіння мови.
Експрес-уроки від Олександра Авраменка. На телебаченні в ранкових шоу доцент Київського університету ім. Грінченка в коротких відео розповідає про тонкощі та нюанси в українській мові, пояснює правила на прикладах та вчить нових висловів. Наразі цих коротких експрес-уроків вже понад 200.
Тренажер з правопису української. Це YouTube-канал, де поєднується теорія з практичними вправами для вдосконалення навичок правопису. Тут розповідають про українські фразеологізми в російській мові, пояснюють, коли потрібно писати “пів” окремо, а коли разом, вчать правильно відмінювати прізвища тощо.
Duolingo. Цей ресурс може бути знайомим для тих, хто самостійно вивчав іноземну мову. З ним можна опанувати й українську. Тут є різні вправи на говоріння, письмове вживання мови та сприйняття її на слух. Головне, що застосунок сам підлаштовується під ваш рівень і підказує, де треба підтягнути свої знання або що нове слід вивчити.
Збірник курсів і вправ від Мінкульту. Міністерство культури та інформаційної політики України розробило національну платформу, де регулярно публікують різні курси з української від держави та неурядових організацій. Цей перелік регулярно оновлюється.
Читайте також:

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
