Міни, розмінування
Табличка "Обережно, міни". Святогірськ, 2023, Ілюстративне фото: Вільне радіо

Організації, які займаються розмінуванням, зможуть подавати документи на сертифікацію через “Дію”. Функціонал сервісу ще допрацьовують, а з 2025 року оператори протимінної діяльності зможуть онлайн подавати заявки на первинну, повторну сертифікацію, а також, аби отримати дозвіл на нові функції, наприклад інформування населення, технічне і нетехнічне обстеження території, розмінування.

 

Можливість сертифікації через “Дію”  Кабмін визначив змінами до постанови №123 26 листопада.

Документ вже вступив в силу, але функціонал ще допрацьовують, уточнили в Міністерстві економіки України. 

Відповідно до ухвалених змін, органи сертифікації операторів вже у 2025 році зможуть здійснювати через Портал Дія: 

  • первинну сертифікацію;
  • повторну сертифікацію;
  • розширення сфери сертифікації.

Оператор протимінної діяльності – це державна або приватна організація, яка займається розмінуванням. Сертифікація  операторів протимінної діяльності  — оцінка їхньої відповідності для роботи з вибухонебезпечними предметами. Сертифікують ці організації ДСНС, Міноборони, Держспецтранспорт тощо.

Сертифікати видають на різні види діяльності: інформування населення про ризики, пов’язані з вибухо-небезпечними предметами, технічне та нетехнічне обстеження, розмінування вручну, очищення району ведення бойових дій, знешкоження вибухо-небезпечних предметів тощо.


Строки дії сертифікатів залишаються без змін: 3 роки – первинні сертифікати, 5 років – продовжені.

Нагадаємо, в Україні вважають забрудненими вибухонебезпечними предметами щонайменше п’яту частину території.

Навесні 2024 року в Донецькій області почали розмінування полів. Журналісти Вільного радіо проаналізували, скільки це коштує, до кого звертатись та як отримати сертифікат, щоб засівати.


Завантажити ще...