У Соледарському спортивному комплексі нині опалюють лише басейн. Обігрів усієї установи обходиться занадто дорого для її власника — ДП “Артемсіль”. Місцеві батьки юних спортсменів та імениті зірки спорту, які починали тут, б’ють на сполох.
Стурбовані мешканці Соледара звернулися до керівництва ДП “Артемсіль” та в Донецьку облдержадміністрацію, аби у спорткомплексі почали опалення: за їхніми даними, наприкінці листопада всередині будівлі температура була +8 С та знижувалась далі.
[prop_form]
А відомі спортсмени знімають відеозвернення про важливу роль цього спорткомплексу для всієї громади.
Голова первинної профспілкової організації ДП “Артемсіль” Андрій Попов підтверджує це та зазначає причиною брак коштів на опалення.
“Спорткомплекс опалюється частково — сам басейн, не опалюється ігровий зал. Ціни скажені — було 34-38 грн, буде 55 за кубометр газу. Не знаємо що робити, ми стільки не заробляємо. Гадаєте, нам подобається не опалювати своє приміщення?” — розповідає Андрій Попов.
За його словами, за чинними цінами опалення спорткомплексу до закінчення опалювального сезону коштує близько 4 млн грн. Це без врахування прийдешнього січневого здорожчання.
Андрій Попов каже: хоча цей спорткомплекс — неприбуткова установа, газ для її опалення державне підприємство отримує за найвищим тарифом, як для промисловості.
“Як наче ми рудник опалюємо, як виробничу одиницю — за цим, максимальним, тарифом. “Нафтогаз” не дав “добро”. Ми хотіли підвести його (опалювати, — ред.) як соціальний об’єкт. Звернулись туди з листом, аби знизити вартість газу для опалення (там окремий вузол обліку, котельня): прийшла відповідь, що вони не можуть укласти з нами такого договору”, — розповідає Андрій Попов про спробу ДП знизити ціну на газ для спорткомплексу.
Він наголошує, що спорткомплекс — це не основна діяльність ДП “Артемсіль”. Й утримувати кількаповерховий спорткомплекс взимку стає занадто важко для державного підприємства, яке має працювати без збитків.
“Все крутилося навколо того начебто “суперприбутку” з продажу солі. Його немає, на жаль, все уходить на тарифи з перевезення залізницею — вони дуже сильно піднялись. Ну а ціна на газ нас просто добиває, це просто катастрофа”, — зазначає Андрій Попов.
Він додає: котелень та об’єктів опалення на балансі “Артемсолі” не менше 6. За день вони повністю “з’їдають” денний фонд зарплати.
“Тобто один день всі вийшли на роботу, кожному треба заплатити — ось в сумі стільки ж треба спалити за газ. І якщо відправити людей у простій та вимкнути котельні, підприємство навіть зекономить. Але це шлях в нікуди, бо ми маємо виробляти продукцію. Не можна ж викластись по повній та замість зарплати опалювати!”, — описує ситуацію голова профспілки.
Надалі на держпідприємстві роздумують над комплексом кроків, які мають допомогти розв’язати проблему:
— до кінця опалювального сезону продовжити точково опалювати хоча б басейн, аби не розморозити систему;
— перенести повноцінні заняття там на тепліший період;
— переробити систему опалення спорткомплексу (опалювати не газом, а дровами, вуглем, пелетами — але це не дуже просто виконати технічно; котел недешевий; взимку такі роботи виконувати неможливо);
— передати спорткомплекс на баланс громади (але, за словами співрозмовника, проти цього голова Соледарської громади Євген Пластун, який каже, що “громада не “потягне”) або на баланс фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки” (але такої пропозиції не озвучували).
Андрій Попов констатує: в цьому опалювальному колапсі, на його думку, винен “Нафтогаз”.
“До чого привів і підприємство, і спорткомплекс – “Нафтогаз” та підприємства, які с ними працюють! Ніяка соціальна направленість не береться до уваги в цьому плані. Окремо протопити спорткомплекс за зниженим тарифом нам письмового дозволу не дали”, — каже Андрій Попов.
(Для порівняння: за словами Андрія Попова, бюджетні установи купують газ для опалення за ціною по понад 13 грн за гігакалорію, а населення — по 8 грн.)
Нагадаємо, у Соледарі вже декілька десятиліть працює боксерський клуб “Золота рукавичка”. Його у 1984 році у підвалі 5-поверхівки заснував тренер Георгій Гангалов, виховавши відтоді не одне покоління боксерів. Зокрема тут починали кар’єру боксерів Олег Єфимович та Артем Далакян. Нині тут безкоштовно тренуються 80 дітей. Утримує клуб профспілка ДП “Артемсіль”.
Читайте також: