ОПОРА: порушень на виборах менше, ніж у 2014 році


image
Фото: Вільне радіо

1 квітня громадянська мережа “Опора” провела прес-конференцію з приводу загального проведення виборчого процесу і порушень 31 березня. Спостерігачі відзначають тенденцію до зниження кількості порушень  законодавства.

Про це повідомила координатор громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська на брифінгу в Києві.

“Щодо порушень які мали місце в ході дня виборів, то наші спостерігачі їх фіксували і належним чином протоколювали, у разі необхідності складали акти про порушення та зверталися до правоохоронних органів. Але на момент проведення ранкового засідання, ходу голосування і підрахунку голосів, ми відзначаємо позитивну тенденцію, порівняно навіть з президентськими виборами 2014 року”, – сказала Айвазовська.

Так, процедурні порушення при проведенні ранкового засідання ДВК фіксувалися на 16% дільниць. Для порівняння: у 2014 році це було на 20% дільниць. Недопуск спостерігачів на ранкове засідання зафіксували на 0,5% дільниць, в 2014 р – майже на 5%. Фактично розголошення таємниці волевиявлення і фотографування виборчого бюлетеня спостерігачі зафіксували на 10% дільниць.

“Тобто кількісні показники порушень і їх територіальна приналежність відсотково менше ніж ті, що ми зафіксували у 2014 р, що також відзначено у наших звітах і матеріалах”, — пояснила Ольга Айвазовська.

Та Донецька область все ж є в статистиці порушень.

“У Донецькій області ОВК №52 в Торецьку (ДВК 140718) повідомили про те, що під час вечірнього підрахунку голосів кількість талонів і бюлетенів не співпадала. Дружківка у нас вчора дуже активно фігурувала, там було кілька фактів, в т.ч. ввечері нам повідомляли, що громадянин прийшов у ДВК, але за списками вона має голосувати за місцем перебування. Ситуація з мінуванням автомобіля — поліція підтвердила що нічого не було, в автівці було знайдено дуже якісні ксерокопії виборчих бюлетенів”,— розповіла регіональний координатор громадської мережі Опора Анастасія Прокопенко.

Читайте також: 5 спроб порушити закон, або як рахували голоси на одній з дільниць на Донеччині (ФОТО, ВІДЕО)

Нагадаємо, команда Вільного радіо відвідала також спецдільниці:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: