Підтримати
Зображення до посту Особисто або поштою: хто та як вручатиме повістки під час мобілізації (роз’яснення)
Мобілізація в Україні. Ілюстративне фото: Чернігівський ТЦК

Кабмін випустив постанову, яка регулює процес призову на військову службу під час мобілізації. Представники держадміністрації, ТЦК, СБУ, підприємств чи інших установ — усі вони зможуть вручати повістки військовозобов’язаним під час особливого стану. Для зручності документ надаватимуть особисто або через поштового оператора. Детальніше про це розповідаємо далі.

 

 

Про порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації йдеться у постанові Кабміну. 

Хто тепер зможе вручати повістки

Як зазначається в документі, представники певних відомств можуть вручати повістки військовозобов’язаним тільки на тій території, де розповсюджуються їхні повноваження. До таких належать, зокрема: 

  • територіальні центри комплектування та соціальної підтримки;
  • структурні підрозділи районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій);
  • виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
  • підприємства, установи, організації на їхній території та в місцях виконання працівниками своїх обов’язків.

Втім, представники відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних відомств СБУ можуть вручати повістки по всій території України (за умови, якщо людина перебуває у них на військовому обліку). 

Як вручатимуть повістки

Повістку можуть вручити вищезазначені представники особисто. Вона вважатиметься отриманою, якщо: 

  • резервіст або військовозобов’язаний поставить особистий підпис про отримання повістки;
  • за наявності відеозапису вручення повістки або ознайомлення з її змістом, зокрема відео доведення акта відмови від отримання повістки;
  • за наявності відеозапису відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з людиною, уповноваженою вручати повістки.

Окрім цього, повістки почнуть надсилати поштою через 60 днів після набуття чинності закону про мобілізацію — з 18 липня. У цьому випадку повістку вважатимуть врученою, коли:

  • її отримає громадянин, підтвердженням чого буде інформація поштового оператора;
  • у поштовому повідомленні відмітять, що людина відмовилася отримати відправлення з повісткою;
  • поставлять відмітку про відсутність громадянина за адресою місця проживання незалежно від того, чи оновлювала людина свої дані про місце проживання в ТЦК.

У документі зазначають: якщо протягом 60 днів резервіст або військовозобов’язаний не уточнить свою адресу місця проживання, повістку надішлють на адресу зареєстрованого чи задекларованого місця проживання. 

Нагадаємо, електронний кабінет військовозобов’язаного, призовника та резервіста запустили в Україні з 18 травня. Нововведення насамперед покликане спростити подачу відомостей про себе до ТЦК та СП. Вільне радіо пояснювало, як зареєструвати електронний кабінет і оновити дані через застосунок “Резерв+”


Завантажити ще...