Підтверджені випадки COVID-19 на 11.07.2020:

52 843

В Україні
(1372 померли, 25661 одужав)

758

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 271 одужав)

1360

На непідконтрольній Донеччині
(79 померли, 618 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

ОТГ Донеччини зможуть стягувати плату за землю з недобросовісних платників

Діана Шароді
2019-08-23 17:30

image
Фото: Вільне радіо

Об’єднані територіальні громади тепер зможуть самостійно контролювати використання земель і стягувати збитки з боржників. 

 

Таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету міністрів цього тижня.

 

Головна зміна: це дозволить отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів. 

Постанова Кабміну дозволяє ОТГ стягувати плату за землю з недобросовісних платників і прораховувати завдані громаді збитки. Раніше у громадах не могли цього робити. Сільські та селищні ради не мали юридичних підстав вимагати сплати боргів від недобросовісних власників землі. Цим питанням опікувалися лише міські та обласні ради. 

Так, як пише Бізнес. Схід, в Олександрівській ОТГ – 73 тисячі гектарів землі. Понад 53 тис га – це землі сільгосппризначення. За нововведеннями, якщо борг за землю перевищує 88 тисяч, гроші стягуватимуть і передаватимуть на баланс ОТГ. 

“Була змінена постанова Уряду, де до суб’єктів, які можуть визначати та впливати на збитки, стали сільські та селищні ради. До цього були виключно міські. Взагалі, плата за землю є одним із значних доходів для ОТГ. Постанова Уряду безпосередньо впливає на створення спроможного місцевого самоврядування”, — пояснює радник з питань децентралізації Донецького центру місцевого самоврядування Максим Ткач. 

За новим документом, кожна ОТГ чи сільська рада може створити комісію, яка буде обраховувати збитки, завдані через діяльність якогось підприємця або підприємства. До збитків зазвичай відносять розмір орендної плати, яку громада могла б отримати від господарської діяльності на цій землі.

Зі складеним протоколом можна йти до боржника і домовлятися до добровільну сплату або подавати до суду.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: