У такий спосіб українців хочуть привчити використовувати менше пластику.
Про це повідомляє Кабінет міністрів України.
Тепер за міцні пакети для пакування або транспортування продуктів і товарів доведеться платити до 3 гривень. Якщо точніше, подорожчали пакети від 50 мкм завтовшки:
Але ці обмеження все ще не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, призначені для пакування й транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка.
Аби зменшити кількість пластикового сміття, ще 1 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про заборону на продаж малих пластикових пакетів. Згодом Кабмін затвердив мінімальну роздрібну ціну на пластикові пакети. Перехід до екологічної тари відбувається у кілька етапів, тож повністю відмовитися від пластикових пакетів закон вимагатиме з 10 березня 2022 року, а з 1 січня 2023 року заборонять навіть виробничу упаковку. Її мають замінити тарою з біорозкладних матеріалів.
До цього моменту покупцям та магазинам потрібно перелаштуватися до екологічної альтернативи: паперових пакетів, багаторазових торб з поліестеру, а також популярних зараз тканинних “сумок-шоперів”. Їх вже стало більше в магазинах, зазвичай їх можна знайти біля кас.
Читайте також: