Систему управління військами “захищали” примітивними паролями на зразок “admin”, “123456”.
Про це повідомляє УНІАН з посиланням на журналіста Олександра Дубинського.
В ЗСУ доступ до сервера автоматизованої системи управління військами “Дніпро” захищався стандартними примітивними паролями. За словами Олександра Дубинського, це “дозволяло ворогу сканувати інформацію українських військових аж до літа 2018 року”, і коштувало життя бійців на фронті.
Згідно з документами, які журналіст має в своєму розпорядженні, 22 травня цього року під час налаштування і проведення тестування мереж Автоматизованої системи управління військами «Дніпро» фахівець з баз даних Дмитро Власюк виявив, що на багатьох серверах і комутаторах з IP-адресами доступ відбувається за стандартним логіном та паролем.
“Таким чином, без будь-яких спеціальних знань можна вільно мати доступ до світчів, роутера, АРМ, серверів, голосових шлюзів, принтерів, сканерів і т. п. ㅡ тобто, мати можливість аналізувати величезний масив секретної інформації Збройних сил”, ㅡ підкреслює журналіст.
26 червня 2018 року Міноборони повідомили Власюку, що заборонили використовувати слабкі паролі та періодично проводитимуть перевірку. Повідомили що низка IP-адрес є елементом навчальним і не потребує, на їхню думку, у зміцненні. Також сказали, що деякі сервери є навчальними, деякі взагалі не використовуються. А всі решта недопрацювання ㅡ усунені.
Проте наступна перевірка показала невтішні результати.
РНБО на повторне звернення відповіла, що направила звернення в СБУ та Міноборони для повторного розгляду.
Також журналіст зазначає, що після звернень в РНБО і СБУ фахівця з баз даних Дмитра Власюка повністю відключили від мереж АСУ “Дніпро”, організували перевірку Генштабу і погрожують кримінальним переслідуванням.
До речі, в Україні працює вісім трастових фондів НАТО з кіберзахисту, і на ці цілі для ЗСУ в 2017 році Північноатлантичний Альянс виділив близько 40 млн євро. Відповідальною за реалізацію проекту є СБУ.
Нагадаємо, в лютому 2018 року начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявляв, що в армії освоюють нові технології, а також проводять навчання складу, а основні елементи автоматизованої системи управління військами будуть створені до кінця 2018 року.