Систему управління військами “захищали” примітивними паролями на зразок “admin”, “123456”.
Про це повідомляє УНІАН з посиланням на журналіста Олександра Дубинського.
В ЗСУ доступ до сервера автоматизованої системи управління військами “Дніпро” захищався стандартними примітивними паролями. За словами Олександра Дубинського, це “дозволяло ворогу сканувати інформацію українських військових аж до літа 2018 року”, і коштувало життя бійців на фронті.
Згідно з документами, які журналіст має в своєму розпорядженні, 22 травня цього року під час налаштування і проведення тестування мереж Автоматизованої системи управління військами «Дніпро» фахівець з баз даних Дмитро Власюк виявив, що на багатьох серверах і комутаторах з IP-адресами доступ відбувається за стандартним логіном та паролем.
“Таким чином, без будь-яких спеціальних знань можна вільно мати доступ до світчів, роутера, АРМ, серверів, голосових шлюзів, принтерів, сканерів і т. п. ㅡ тобто, мати можливість аналізувати величезний масив секретної інформації Збройних сил”, ㅡ підкреслює журналіст.
26 червня 2018 року Міноборони повідомили Власюку, що заборонили використовувати слабкі паролі та періодично проводитимуть перевірку. Повідомили що низка IP-адрес є елементом навчальним і не потребує, на їхню думку, у зміцненні. Також сказали, що деякі сервери є навчальними, деякі взагалі не використовуються. А всі решта недопрацювання ㅡ усунені.
Проте наступна перевірка показала невтішні результати.
РНБО на повторне звернення відповіла, що направила звернення в СБУ та Міноборони для повторного розгляду.
Також журналіст зазначає, що після звернень в РНБО і СБУ фахівця з баз даних Дмитра Власюка повністю відключили від мереж АСУ “Дніпро”, організували перевірку Генштабу і погрожують кримінальним переслідуванням.
До речі, в Україні працює вісім трастових фондів НАТО з кіберзахисту, і на ці цілі для ЗСУ в 2017 році Північноатлантичний Альянс виділив близько 40 млн євро. Відповідальною за реалізацію проекту є СБУ.
Нагадаємо, в лютому 2018 року начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявляв, що в армії освоюють нові технології, а також проводять навчання складу, а основні елементи автоматизованої системи управління військами будуть створені до кінця 2018 року.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.