Парубій підписав закон про тимчасові слідчі комісії для імпічменту президента

Діана Шароді
2019-06-13 11:50

image
Фото з відкритих джерел

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії верховної Ради, які вирішуватимуть питання імпічменту президента.

 

Про це йдеться у дописі Парубія у Twitter.

Відповідно до закону, таке відомство — тимчасовий орган Верховної ради, до якого входять нардепи, спеціальний прокурор і слідчі. Вони проводять розслідування з суспільно важливих питань, як от висловлення недовіри до гаранта Конституції.

Спеціальна слідча комісія має право:

  • заслуховувати президента і захисника його прав;
  • збирати необхідні документи, матеріали та інші відомості, що стосуються розслідування, у державних органів, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових, службових осіб;
  • призначати експертизи для підтвердження доказів.

Спеціальна слідча комісія за наявності відповідних підстав готує та ухвалює висновок про звинувачення президента.
Якщо підстав немає, це ж відомство припиняє процедуру імпічменту. Якщо підстави доведені, і прийняті парламентом, комісія звертається до Конституційного суду України. Той, в свою чергу, виносить вирок.

Зазначимо, таке рішення формує процедуру дострокового припинення повноважень президента через недовіру до нього в інших гілок влади. Адже за часи незалежної України процедура не була досконало прописана і це робило фактично неможливим імпічмент.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: