Пацієнтам з COVID-19 обіцяють компенсації за ліки, але механізму від держави ще немає


image
Фото: з відкритих джерел

Держава обіцяє компенсувати витрати на ліки не лише тим, хто отримує допомогу в лікарні, але й тим, хто лікується вдома. Але поки що такі компенсації отримати немає де. Влада ще не ухвалила механізм таких виплат.

Про компенсацію грошей за ліки амбулаторним хворим розповів представник Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Олександр Педенко. Це, за його словами, роз’яснення від Міністерства охорони здоров’я України.

“Держава компенсує кошти за ліки, але тільки в тому випадку, якщо їх виписав лікар або в лікарні або амбулаторно в поліклініці. Для компенсації вартості лікування пацієнту потрібно подати заяву та копії чеків в місцеве управління праці та соціального захисту та надати результат ПЛР-тесту, щоб підтвердити, що дійсно у вас був коронавірус”, — розповів на щоденному брифінгу Олександр Педенко.

Але станом на 16 листопада механізму таких компенсацій ще не затвердили.

“Я не готова поки коментувати. Ще немає таких компенсацій, немає таких документів. Нічого з цього приводу немає. Якщо будуть, то ми обов’язково про це розкажемо”, — пояснила Вільному радіо начальниця Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Інна Сподіна.

Теж нам підтвердили і в Департаменті соціального захисту Донецької облдержадміністрації.

“На сьогодні таких компенсацій ще немає. Не знаю як буде завтра. Але поки фінансування і таких пільг в нас немає”, — розповіли Вільному радіо в Департаменті соціального захисту Донецької облдержадміністрації.

Додамо, на своїй сторінці у Facebook народний депутат, голова Комітету з питань здоров’я нації, голова тимчасової робочої групи з питань реформування системи охорони здоров’я Михайло Радуцький зазначив, що Верховна Рада України вже ухвалила відповідну постанову про компенсації коштів на медичні препарати. Але МОЗ та НСЗУ наразі ще вирішують, за які саме ліки будуть компенсувати людям гроші. За словами нардепа, це будуть лише ліки, які доведені, як ефективні в лікуванні коронавірусної хвороби. 

Однак, рекомендуємо все ж залишити всі чеки та рецепти лікаря. Адже коли механізм оформлення таких компенсації затвердять, то можна спробувати подати відповідну заяву. 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: