Вчора, 22 січня, російсько-окупаційні найманці готові були віддати 4 полонених одному з проросійських політиків з України. Попри гучні заяви про передачу полонених, процес призупинився. Не вилетів літак із заручниками.
Про це повідомив в ефірі “5 каналу” голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.
“Це питання вже зупинилося. Той літак, що мав привезти людей, не вилетів не тому, що там немає пального чи ще чогось. Виникає просте питання: хто летить в літаку? Ті люди мають паспорти? Вони внесені в реєстр відповідний. Це ж не просто подорож на конях. Це дорога дуже далека і при чому міждержавна. Тобто вони спочатку летять з Донецька до Ростову-на-Дону, з Ростова в Мінськ, а потім з Мінська в Україну. Це вже нездійснене питання. Літак цього зробити не може”, — розповів журналістам 5 каналу Леонід Кравчук.
Нагадаємо, ще минулого тижня омбудсмен України Людмила Денісова повідомила, що бойовики хочуть передати українській стороні 9 полонених. 21 січня стало відомо, що віддати хочуть вже 4 полонених. Крім того, як стало відомо згодом, передавати заручників за стандартною процедурою через КПВВ окупанти відмовились. Натомість вирішили це зробити через посередника, українського політика від проросійської партії “ОПЗЖ” Віктора Медведчука.
Тоді ж українська делегація в ТКГ і Міністерство закордонних справ заявили, що це порушення стандартної процедури й таким чином Росія нехтує домовленостями.
“Питання руху громадян, повернення громадян, це не питання Медведчука, це питання України. Може є щось таке, що крім української держави є держава Медведчука. Але не може приватна особа займатися питаннями такого масштабу без держави. А якщо і береться за це, то це або підтримується Росією, то це означає одне — зробити навколо конкретної людини піар, для того, щоб підняти її авторитет”, — зазначив Кравчук.
Тож станом на зараз жодна з офіційних структур або пресслужба політичної сили ОПЗЖ чи Медведчука не повідомляли, чи повернулися люди назад.
Додамо, наприкінці минулого року мав відбутися великий обмін за форматом “всіх встановлених на всіх встановлених”. Але за інформацією в ЗМІ Росія відмовилася.
Востаннє обмін проводили на Великдень 2020 року. Детальніше про це читайте в матеріалі: 20 імен: Кого українська сторона забрала на обміні 16 квітня (Біографії, Фото).
Читайте також: